MMA

Přemožitele Conora čeká poslední duel v UFC. Jde na neporaženého Čimajeva

Přemožitele Conora čeká poslední duel v UFC. Jde na neporaženého Čimajeva
MMA zápasník Nate Diaz Zdroj: profimedia.cz

Na amerického borce Natea Diaze konečně čeká jeho poslední zápas v UFC. Přemožitel Conora McGregora by se měl utkat 10. září na UFC 279 s neporaženým Chamzatem Čimajevem.

Podle novináře ESPN Bretta Okamota by měl být zápas Diaz vs. Čimajev hlavním duelem večera UFC 279, který se uskuteční v lasvegaské T-Mobile Areně. A Čimajev přes svého agenta Majdiho Shammase uvedl: "Postarám se o pohřeb Natea Diaze!"

Zápas ještě není oficiálně oznámený, ale ústní dohody by podle Okamota už měly být uzavřené. Pro Diaze zápas znamená, že se konečně bude moci rozloučit s UFC. Hvězda z kalifornského Stocktonu uvedla, že opakovaně žádala o zápas, aby mohla konečně dokončit smlouvu s UFC a přejít jinam. Jenže nejprestižnější MMA organizace místo s dalším duelem přišla vždy pouze s vylepšenou smlouvou, kterou Diaz pokaždé odmítl.

Před týdnem Diaz vystoupil v pořadu The MMA Hour a prohlásil, že by bojoval s kýmkoliv. A údajně s ním Čimajev odmítl bojovat na UFC 276. Čimajev však obvinil Diaze z toho samého.

Související obsah

​Přemožitel Conora McGregora navíc obvinil UFC, že ho drží jako rukojmí. Prezident UFC Dana White to ale samozřejmě popřel a řekl, že stále pracoval na tom, aby veteránovi duel zajistil. Nyní to konečně vypadá, že by se Diaz mohl dočkat. Ve smlouvě má totiž uvedeno, že pokud by se zápasu nedočkal do 19. října, mohl by UFC beztrestně opustit.

Diaz se naposledy představil 12. června 2021 na UFC 263 proti Leonu Edwardsovi, ale neuspěl. V UFC má bilanci 13 výher a 10 porážek, celkově pak 21-13. Na závěr ho nyní čeká těžká zkouška v podobě Chamzata Čimajeva, jenž v kariéře ještě neprohrál a připsal si 11 vítězství, z toho 5 v UFC.

Na svůj další zápas čeká první český UFC šampion Jiří Procházka, který se s pásem šampiona ukázal před plným náměstím v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události