Tenis

Pusťte Djokoviče na US Open. Fanoušci vytvořili petici, má už 12 tisíc podpisů

Pusťte Djokoviče na US Open. Fanoušci vytvořili petici, má už 12 tisíc podpisů
Novak Djokovič | Zdroj: profimedia.cz

Tenista Novak Djokovič opanoval Wimbledon a na US Open by mohl vyrovnat rekord Rafaela Nadala v počtu grandslamových triumfů. Není ale jisté, zda se v New Yorku představí. Podle aktuálních protikoronavirových pravidel totiž jako neočkovaný nesmí vstoupit do Spojených států. Fanoušci populárního Djokera proto vytvořili petici, aby mohl na čtvrtém grandslamu sezony startovat. Tu podepsalo už skoro 12 tisíc lidí.

Není očkovaný a očkovat se ani nehodlá. Tenisová superstar Novak Djokovič si pevně stojí za svým, a to i ve chvíli, kdy by mohl přijít o další grandslam sezony. 

Příští turnaj velké čtyřky se totiž uskuteční v New Yorku a pravidla pro vstup do Spojených států momentálně neumožňují, aby do země vstoupil kdokoli, kdo nemá platný průkaz o vakcinaci. 

Fanoušci 20násobného grandslamového vítěze se proto rozhodli, že sepíšou petici, kterou budou směřovat k Americké tenisové federaci (USTA). Ta by měla zajistit, aby se americká vláda začala problematikou více zabývat. 

"V této fázi pandemie neexistuje absolutně žádný důvod, proč by Djokovičovi nedovolili hrát na US Open. Vláda USA a USTA musí spolupracovat, aby mu umožnily hrát. Pokud mohou hrát neočkovaní američtí hráči, Djokovičovi jako jedné z legend hry musí být umožněno hrát," je uvedeno v petici podle Yahoo Sports.

Související obsah

​On-line dokument na webové stránce change.org už podepsalo přes 12 tisíc lidí. Jak vše dopadne, není jisté. US Open začíná ve Flushing Meadows 29. srpna. Do té doby se musí rozhodnout. 

Ve Wimbledonu mohli neočkovaní tenisté startovat, jak to bude s US Open, zatím není jisté:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události