Tenis

Djokovič? Jeho chování je nebezpečné pro celý svět, tvrdí známý britský novinář

Djokovič? Jeho chování je nebezpečné pro celý svět, tvrdí známý britský novinář
Novak Djokovič | Zdroj: Profimedia

Srbský tenista Novak Djokovič je opět středem velkého zájmu. Po jeho vítězství na Wimbledonu se začalo řešit téma jeho odmítání očkování. Pokud se nic nezmění, nebude kvůli tomu moci startovat na sérii amerických turnajů, jelikož mu bude do země odepřen přístup. Aby toho nebylo málo, opřel se do něj i britský novinář Benjamin Butterworth, který jej označil za jednu z nejvíce nebezpečných celebrit na světě.

"Očkování je zcela nezbytné, jestliže chceme porazit koronavirus. Chování Novaka Djokoviče v tom moc nepomáhá. V tuto chvíli je jedním z nejnebezpečnějších lidí na světě. Novak spoustu lidí vystavuje svým chováním riziku, což si vůbec neuvědomuje. Víme, že očkovaní lidé přenášejí virus mnohem méně, takže je velkou výhodou mít absolvované všechny dávky," řekl Benjamin Butterworth v diskuzním pořadu GB News. Tento britský novinář publikuje také v denících The Guardian, The Independent nebo Washington Post. 

Kauza ohledně neočkování Novaka Djokoviče se začala řešit na konci loňského roku, kdy vyšlo najevo, že kvůli chybějící vakcinaci nebude moci hrát na Australian Open. Následně si sice srbský tenista zažádal o výjimku, která mu nejdříve byla udělena, ale nakonec byl ze země deportován ještě před začátkem turnaje. Podobný osud mu nyní hrozí i na blížícím se US Open.

Související obsah

Do Spojených států amerických mají stále zakázaný vstup cizinci, kteří nejsou očkovaní. Tentokrát už ale Djokovič klást odpor nehodlá a o výjimku žádat nebude. Očkovat se ale také nenechá. "Když nebudu mít povolení, do Ameriky nepoletím. Zkušenost z Austrálie pro mě byla hodně nepříjemná," řekl 21násobný grandslamový šampion. 

Do srbského tenisty si před časem rýpl na twitteru i americký novinář Ben Rothenberg, který jej označil za antivaxerskou ikonu. Tato nálepka se vůbec nelíbila tenistově manželce Jeleně Djokovičové, která se své drahé polovičky zastala. "Pardon, ale chci se ujistit. Opravdu jste označil mého manžela za antivaxerskou ikonu? On si prostě jen vybral, co je nejlepší pro jeho tělo. Pokud nebude moci kvůli tomu hrát, je s tím v pohodě," uvedla na obranu svého životního partnera. 

Související obsah

Pokud se Djokovičův názor na očkování nezmění nebo nedojde ke změně v americkém imigračním zákoně, nebude moci Djokovič startovat nejen na US Open, ale ani na žádném z prestižních tisícových turnajů, jako například v Indian Wells nebo Cincinnaty. Nejenže tak nezaútočí na dorovnání 22 vyhraných grandslamů Rafaela Nadala, ale čeká ho další propad světovým žebříčkem. 

Djokovič slavil triumf ve Wimbledonu. Fanouškům házel tenisáky na balkón:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události