Tenis

Česká tenisová jednička má nového trenéra, půjde o staronovou spolupráci

Česká tenisová jednička má nového trenéra, půjde o staronovou spolupráci
Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia

Tenistka Karolína Plíšková má nového trenéra. Po konci německého kouče Saschy Bajina se jím stal vítěz Wimbledonu ve smíšené čtyřhře Leoš Friedl. Bývalý hráč skončil kariéru kvůli zdravotním problémům v roce 2011, od té doby se věnuje trénování. Třicetiletou Češku už navíc loni chvíli vedl.

Karolína Plíšková nedávno oznámila, že je po rozchodu se Saschou Bajinem bez trenéra. Spolupráce skončila po 20 měsících a 15. hráčka světového žebříčku hledala náhradu. 

Tu oznámila velice brzy. Jejím novým koučem se stal Leoš Friedl, s nímž už před rokem krátce spolupracovala. Čtyřiačtyřicetiletý bývalý tenista se specializoval v době aktivní kariéry hlavně na debl a v roce 2001 vyhrál s Danielou Hantuchovou smíšenou čtyřhru ve Wimbledonu. 

Zbrusu nový kouč aktuálně nejlepší českou tenistku povede už na americké šňůře turnajů, která vyvrcholí na konci srpna grandslamovým US Open. Plíšková se postupně zúčastní turnajů v San Jose, Torontu a Cincinnati. Poté už přijde Flushing Meadows. Za moře odletí 30letá hráčka i se svým týmem 27. července. 

Související obsah

​A zažije tak trochu déjà vu. Právě podniky v Americe už loni odehrála s Friedlem jako koučem. Bajin totiž tehdy nedostal do USA vízum, a tak ho rodák z Jindřichova Hradce nahradil. Plíškové se pod ním dařilo. Jako kouč ji vedl v devíti utkáních, sedm z nich Češka dokázala vyhrát. V Cincinnati došla do semifinále a na US Open do čtvrtfinále.

Plíškové se v poslední době tolik nedařilo. Na French Open třeba padla s hráčkou ze druhé stovky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události