Tenis

US Open se Djokovičovi vzdaluje. Vedení turnaje vydalo stanovisko k očkování

US Open se Djokovičovi vzdaluje. Vedení turnaje vydalo stanovisko k očkování
Tenista Novak Djokovič na letošním French Open. | Zdroj: Profimedia.cz

Tenista Novak Djokovič s velkou pravděpodobností přijde po letošním Australian Open i o další grandslam. V Paříži a Londýně sice mohl nastoupit, na US Open se ale nejspíš nepředstaví. Vedení čtvrtého grandslamu sezony totiž oznámilo, že bude respektovat nařízení vlády USA. Podle ní nesmí do země vstoupit nikdo, kdo nemá platný vakcinační průkaz.

Pokud se nenechá očkovat, nebude moci útočit na svůj 22. grandslamový titul. Zástupci US Open, které začne v New Yorku na konci srpna, totiž prohlásili, že budou ctít protikoronavirová nařízení americké vlády. 

Ta požaduje, aby byly všechny osoby, jež nejsou občany státu a chtějí vstoupit na území USA, plně očkované. Zatím sice není jisté, jaká pravidla budou platná na konci příštího měsíce. Dá se však očekávat, že se pravděpodobně nezmění a srbská superstar bude muset zůstat doma. 

"US Open nemá pro hráče zavedenou očkovací povinnost, ale bude respektovat postoj vlády USA ohledně cestování do země pro neočkované občany mimo USA," uvedlo vedení turnaje v prohlášení podle listu The Guardian.

Související obsah

​Za Srba se dokonce postavili i fanoušci, kteří vytvořili petici. V té žádali direktoriát US Open, aby se věcí intenzivně zabýval a vyjednal pro Srba výjimku. On-line dokument už čítá přes 16 tisíc podpisů, jestli bude k něčemu platný, se ale teprve uvidí.

Ve Wimbledonu mohli hrát i neočkovaní tenisté, na US Open to s největší pravděpodobností bude jinak:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události