Fotbal

Ujel 120 km, aby vrátil Neuerovi peníze. Výsměch, stěžuje si taxikář na nálezné

Ujel 120 km, aby vrátil Neuerovi peníze. Výsměch, stěžuje si taxikář na nálezné
Gólman Bayernu Mnichov - Manuel Neuer | Zdroj: profimedia.cz

Německý taxikář se za hvězdou Bayernu Mnichov hnal na vlastní náklady 120 kilometrů, aby jí vrátil peněženku. Když za dobrý skutek obdržel "nálezné", zůstal v šoku.

Muž, kterého Sky Sport jmenuje jako Hazira S., vezl Neuera a jeho přítele z mnichovského náměstí Odeonsplatz do luxusní čtvrti Lehel. Na konci směny pak při úklidu ve voze objevil zapomenutou peněženku. Že patří slavnému gólmanovi, poznal díky dokladům.

Podle řidiče se v peněžence nacházelo několik platebních karet, včetně černé karty MasterCard a platinové Visy, a 800 eur (téměř 20 tisíc korun).

​Díky kontaktům se mu povedlo spojit s Neuerovým manažerem. Ztracenou peněženku pak zavezl do vzdáleného městečka Tegernsee v Bavorsku. U peněženky nechal i své kontaktní údaje.

Související obsah

​O pár týdnů později obdržel balíček s originálním dresem Bayernu Mnichov, avšak bez vzkazu či poděkování. Za dobrý skutek by člověk sice neměl očekávat odměnu, ale poděkování od Neuera řidiče zkrátka zklamalo. "Tohle nálezné je výsměch. Mám čtyři děti, s dresem nic neudělám," stěžoval si Hazir pro německé médium poté, co 120 kilometrů ujel na vlastní náklady. Údajně za cestu utratil 400 eur (téměř 10 tisíc korun).

Podle zákonů má nálezce právo na 5 % z nalezené částky do 500 eur, další 3 % pak z částky přesahující 500 eur. Taxikář by tak měl obdržet 34 eur (833 korun). Originální dres má sice hodnotu téměř trojnásobnou, ale přesto Hazir od slavného fotbalisty, který vydělává miliony ročně, očekával asi o trochu větší poděkování.

Tímto vyběhnutím Neuer pořádně zariskoval, ale zachránil tak situaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události