Fotbal

Šílenost. Barca nemá peníze, ale koupí všechny hráče, rozčiluje se kouč Bayernu

Šílenost. Barca nemá peníze, ale koupí všechny hráče, rozčiluje se kouč Bayernu
Julian Nagelsmann | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Barcelona se sice vypořádává s velkými dluhy, to jí ale nebránilo v tom, aby koupila hvězdného Roberta Lewandowského. Za polského kanonýra vysázela na dřevo skoro 1,3 miliardy korun a udivila řadu lidí ve sportovním prostředí. Třeba trenéra Bayernu Juliana Nagelsmanna, který se podivoval nad tím, jak je možné, že zadlužený klub získá každého hráče, kterého chce.

Věhlasný katalánský klub se topí v dluzích a shání peníze, kde může. Zástupci španělského giganta dokonce v době letní přestávky nabízeli možnost na Camp Nou pořádat svatby nebo si na slavný pažit dojít zahrát. Vše samozřejmě za patřičnou sumu. 

Místo toho, aby Barcelona šetřila, se však chová na přestupovém trhu jako utržená ze řetězu. Nejprve získala třeba Francka Kessiého a Andrease Christensena. I když je přivedla zadarmo, kvůli dluhům měla problémy, aby je vůbec mohla zaregistrovat.

Poté získala Raphinhu a mohla získat slušnou sumu za Frenkieho de Jonga. Ten však chtěl v Barceloně zůstat, a tak z finanční injekce sešlo. Teď své fanoušky potěšil klub megapřestupem. Dohodl se totiž na angažmá s polským ostrostřelcem Robertem Lewandowským, za kterého Barcelona zaplatila Bayernu skoro 1,3 miliardy korun. 

Transfer však pohoršil kouče bavorského celku Juliana Nagelsmanna, jenž si chtěl polskou superstar nechat. Podivoval se hlavně nad tím, jak zadlužený klub může takhle nakupovat. 

Související obsah

​"Je to jediný klub na světě, který nemá peníze, ale pak si koupí všechny hráče, které chce," uvedl podle deníku Daily Mail. "Nevím, jak to dělají. Je to trochu zvláštní, trochu šílené," zamyslel se nad tím, jak konkurent z pohárové Evropy nakládá se svou finanční situací.

Kromě částky za přestup totiž Barcelona musí vynaložit spoustu peněz také na platy svých hvězd. Zároveň by měla s penězi nakládat tak, aby dodržela finanční regule LaLigy. Zatím jí to ale nejspíš vychází. 

Barcelona představila nové dresy na příští sezonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události