MMA

Sledujte Bellator 283: Do klece se vrací Douglas Lima a bratranec Chabiba

Americká organizace Bellator je po měsíční pauze zpět s galavečerem s pořadovým číslem 283. V noci na sobotu se o hlavní zápas místo zraněného šampiona Patrickyho Pitbulla postará Douglas Lima, který se střetne s Jasonem Jacksonem a bude usilovat o další šanci na zisk titulu. Podívejte se, co na fanoušky MMA všechno čeká i jak akci sledovat.

Jak sledovat?

Galavečer proběhne v Emerald Queen Casino and Hotel v Tacomě ve státu Washington. Celou show o 12 zápasech můžete sledovat živě v noci na sobotu na Nova Sport 2 a Voyo, a to od 1:00 ráno. Přenosem vás provede duo zkušených komentátorů Michal Petrgál a Pepa Čepela.

"Nejvíc se těším na hlavní duel Lima vs. Jackson. Lima je za mě jedna z nejlepších velterových vah na světě, a pokud dominantně vyhraje, určitě dostane šanci na titul. A také se těším na Usmana Nurmagomedova. Na rozdíl od slavnějšího Chabiba ukázal skvělý postoj. A teď jde s Gonzalesem, který má skvělý wrestling i řecko-římský zápas. Zajímá mě, jestli se dokáže prosadit i na zemi," prozradil své favority večera Čepela.

Hlavní taháky večera

O hlavní zápas večera se postará veterán Bellatoru a trojnásobný šampion velterové váhy Douglas Lima. Brazilec i přes tři těžké prohry v řadě (poslední na split-decision s Michaelem Pagem s úctyhodným rekordem s 26 ukončeními před limitem) stále patří k nejlepším zápasníkům v kategorii do 77 kg. A vyhlíží šanci na čtvrtý zisk titulu.

Lima před rokem ztratil titul s Jaroslavem Amosovem, který v současnosti brání rodnou Ukrajinu:

​V cestě mu stojí Američan s jamajskými kořeny Jason Jackson. Ten do klece vstoupí na vlně pěti vítězství včetně skalpu Paula Daleyho či Neimana Gracieho. Před příchodem do organizace už jednoho Limu porazil, konkrétně Dhiega, mladšího bratra sobotního soupeře, a to via TKO v prvním kole. Kdo získá právo vyzvat šampiona?

Galavečeru měl původně kralovat zápas o titul lehké váhy, ale úřadující šampion Patricky Pitbull 4. července kvůli zranění odstoupil. Krátce nato se omluvil i Adam Piccolotti. Jejich soupeři Sidney Outlaw a bývalý šampion japonského Rizinu Tofiq Musayev si to tak rozdají v hlavním předzápase večera o vstupenku k titulovému zápasu.

Udrží Nurmagomedov neporazitelnost? 

Dalším velkým jménem večera je 24letý pokračovatel školy zesnulého Abdulmanapa Nurmagomedova. Bratranec slavného Chabiba, bývalého UFC šampiona, má za sebou 14 vítězství bez jediné porážky. A na půdě Bellatoru překvapil dominantním postojem. Nyní dagestánský boj na zemi prověří přeborník ve wrestlingu Chris Gonzalez.

Pověstný dagestánský zápas Usman předvedl už posledně, kdy uškrtil Patrika Pietila:

Jak to vidí sázkovky? 

Bookmakeři v hlavním zápase favorizují vítěznou bilanci Jasona Jacksona. Šance na jeho vítězství vidí v kurzu 1,5 ku 1. To bývalému šampionovi dávají šance 2,45 ku 1. V hlavním předzápase večera je favorit Musayev s kurzem kolem 1,6, Outlawovi dávají kurz kolem 2,25. Snad největším favoritem celé karty je ale zmíněný Nurmagomedov s kurzem 1,11 ku 1.

Související obsah

​Zápasová karta

velterová váha: #3-Douglas Lima (32-10) vs. #4-Jason Jackson (15-4)

lehká váha: #1-Sidney Outlaw (16-4) vs. Tofiq Musayev (18-4)

lehká váha: #3-Usman Nurmagomedov (14-0) vs. Chris Gonzalez (7-1)

velterová váha: Lorenz Larkin (24-7) vs. Muchamed Berchamov (15-1)

těžká váha: #8-Davion Franklin (5-0) vs. Marcelo Golm (9-3)

 

střední váha: #7-Romero Cotton (6-0) vs. #8-Dalton Rosta (6-0)

muší váha: #5-Veta Arteagaová (6-4) vs. #7-Vanessa Portová (23-9)

pérová váha: Achmed Magomedov (8-0, 1 NC) vs. Kevin Boehm (9-4)

lehká váha: #9-Gadži Rabadanov (17-4-2) vs. Bobby King (12-4)

velterová váha: Roman Faraldo (7-0) vs. Luis Iniguez (5-1)

bantamová váha: Jaylon Bates (5-0) vs. Mark Coates (10-7)

domluvená váha do 72 kg: Archie Colgan (4-0) vs. Bryan Nuro (8-4)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události