Hokej

Francouz doručil Stanley Cup do Plzně stylově. Přivezl jej ve vojenském džípu

Stanley Cup dorazil do České republiky, konkrétně do Plzně. Jedná se o první zastávku v Evropě. Hokejový brankář Pavel Francouz ho stylově přivezl ve vojenském džípu s americkou vlajkou, což má pravděpodobně symbolizovat osvobození Plzně Američany v květnu roku 1945. K oficiálnímu setkání s fanoušky dojde v pátek od 13:15 v areálu plzeňského pivovaru.

Pavel Francouz se stal 29. českým hokejistou, který zvedl slavný Stanley Cup nad hlavu. Povedlo se mu to v dresu Colorada Avalanche, se kterým naprosto dominoval v play-off. Ve 20 zápasech celek prohrál pouze čtyřikrát. Český brankář z toho nastoupil celkem do sedmi zápasů, když odchytal celou semifinálovou sérii, ve které jeho tým jasně přehrál Edmonton 4:0 na zápasy. A rodák z Plzně si připsal i jedno čisté konto.

Zcela zaslouženě tak může ukázat slavný pohár ve své domovině. "Jsem natěšený, bude to výjimečný zážitek. Pohár chci ukázat rodině a kamarádům, ale pochopitelně také co největšímu počtu fanoušků," řekl Francouz nadšeně. Po zodpovězení otázek novinářů se ve 13 hodin přemístí na plzeňské nádvoří, kde si bude moci trofej vychutnat společně s českými fanoušky. Ti letos Stanley Cup uvidí jako první v Evropě. Dalšími zastávkami bude Německo, Švédsko a Finsko. 

Ačkoliv Francouz v sezoně nastoupil pouze do 28 zápasů, fanoušci Colorada si jej zamilovali. "Když jsem vlezl do brány v zápasech s Edmontonem a moje jméno skandovala celá hala, měl jsem husí kůži. A skoro mi až tekly slzy," popisoval 32letý brankář emotivní zážitek ze semifinálové série. 

Související obsah

Nejslavnější hokejová trofej na světě se tak po dvou letech podívá v České republice i do jiných měst než do Prahy a Frýdku-Místku. Tehdy se o to zasloužili Ondřej Palát a Jan Rutta, kteří ovládli NHL v dresu Tampy Bay Lightning. 

Pavel Francouz v play-off předváděl úžasné zákroky. Takto si vyšlápl na Connora McDavida:

Pavel Francouz v Plzni: Přivézt trofej mezi super lidi je ten nejlepší pocit

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události