Fotbal

Vrať se domů! Tisíce fanoušků se snažily zlákat Suáreze originálním gestem

Vrať se domů! Tisíce fanoušků se snažily zlákat Suáreze originálním gestem
Tisíce fanoušků se převlékli za Luise Suareze | Zdroj: profimedia.cz

Nad kariérou Luise Suáreze visí otazník. Pětatřicetiletému kanonýrovi v Atléticu Madrid vypršela smlouva a čeká se, co bude dál. Uruguayští fanoušci však o svém hrdinovi mají jasno. Aby jej přesvědčili o návratu domů, rozjeli kampaň. A tisíce z nich si na zápas Nacionalu nasadily jeho masku.

Bývalý hráč Liverpoolu, Barcelony či Atlética je doma v Uruguayi legendou. Po zdárné kariéře v Evropě jej nyní chtějí fanoušci zpět v týmu Club Nacional de Football, kde Suárez debutoval v roce 2005. Na sociálních sítích se rozjela kampaň #SuarezANacional, do které se zapojil i fotbalistův bratr, jenž sdílel fotku v bílém dresu.

A fanoušci Nacionalu nezůstali jen u sociálních sítí. Kampaň, jež volá po návratu hrdiny, se ve čtvrtek večer přesunula na tribuny Estadia Gran Parque Central. Zatímco Nacional rozdrtil Cerrito 5:0, až 15 tisíc diváků v ochozech si nasadilo masky Luise Suáreze a lákalo fotbalistu domů chorálem na jeho počest.

Tisíce fanoušku Nacionale si nasadily masky Lusie Suáreze | Zdroj: profimedia.cz

​Prezident klubu Jose Fuentes na začátku týdne prozradil, že se Suárezem mluvil. O útočníka má zájem a údajně udělá vše pro to, aby jej přivedl zpět. Na sociálních sítích se už objevily nepotvrzené zprávy o tom, že se klub s hráčem už domluvil. Zároveň však Suárez nabídl své služby Dortmundu. Z toho odešel Erling Haaland a jeho nástupce Sébastien Haller bojuje s rakovinou.

Související obsah

​Suárez do Nacionalu vstoupil ve 14 letech. Za "áčko" odehrál jednu sezonu, než odešel do Groningenu a poté do Ajaxu. Za 695 klubových utkání vstřelil 436 gólů a dalších 68 přidal ve 132 zápasech v reprezentačním dresu.  

To fanoušci v Ligue 1 se v uplynulé sezoně představili v mnohem horším světle:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události