Fotbal

Mrazivá zpověď bývalého hráče Sparty: Rosickému jsem řekl, že umírám

Mrazivá zpověď bývalého hráče Sparty: Rosickému jsem řekl, že umírám
Alexandru Chipciu | Zdroj: Profimedia

Rumunský fotbalista Alexandru Chipciu, který před třemi lety opustil Spartu Praha, otevřeně promluvil o psychických problémech, které ho během působení na Letné sužovaly. Nedokázal se vypořádat se ztrátou otce, trpěl depresemi a myslel si, že umírá.

Alexandru Chipciu odešel do Sparty na hostování v květnu 2018 z belgického Anderlechtu. Následující sezona se mu ale nepovedla po sportovní stránce podle představ. Ve 31 zápasech z pozice ofenzivního záložníka vstřelil pouze jeden gól a na další dva přihrál. Nyní v rozhovoru pro internetový pořad SuperLiga Show prozradil, čím si procházel. 

"V roce, kdy jsme s Anderlechtem vyhráli mistrovský titul, můj otec onemocněl a zjistil, že má rakovinu. Poté jsem si musel procházet celým tím dramatem, než zemřel, což si vybralo daň na mém mozku," začal své vyprávění 33letý fotbalista. 

"Když se to opravdu stalo, byl to pro mě šok. Musel jsem mluvit se dvěma psychology najednou. Vůbec jsem nemohl myslet na fotbal, protože muž, který mě k němu přivedl, zemřel. Všechny tyto chvíle jsem prožíval skrze něj," svěřil se Chipciu, který ve své kariéře vyhrál šestkrát rumunskou ligu a jednou belgickou ligu. 

Tyto nešťastné události výrazně ovlivnily jeho působení ve Spartě. "Ve Spartě jsem zažil chvíle, kdy jsem ležel na podlaze a poté šel s Rosickým do nemocnice. Řekl jsem, že končím, umírám, mám infarkt," říká rumunský fotbalista, kterému se náročné životní období podařilo i díky odborné pomoci překonat. "Teď mám zase chuť se smát. Je potřeba zajít k psychologovi, promluvit si s ním, protože jsou situace, se kterými jste se nesetkali a které vám mohou ublížit. Poradil mi, abych držel stejný režim, věnoval se fotbalu a trénoval, protože tyhle stavy přejdou a bude to zase o. k.," vzpomíná Chipciu.

Související obsah

​Po konci ve Spartě se Chipciu vrátil zpátky do Anderlechtu, odkud přestoupil do CFR Kluž. Tam v 77 zápasech vstřelil šest gólů a na jeden přihrál. Nyní je hráčem Universitatea Kluž, kam se po skončení smlouvy přesunul jako volný hráč. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události