Tenis

Zverev zatím trénuje na jedné noze. Djokovič posílí hvězdný tým

Zverev zatím trénuje na jedné noze. Djokovič posílí hvězdný tým
Zraněný Alexander Zverev Zdroj: Profimedia.cz

Německý tenista Alexander Zverev se stále dává dohromady po zranění, které utrpěl v semifinále Roland Garros. Zdali se však 25letý hráč objeví na US Open, je zatím velká otázka. Na americkém grandslamu možná nenastoupí ani vítěz Wimbledonu Novak Djokovič, který alespoň přislíbil účast na Laver Cupu.

Zverev se zranil 3. června v semifinálovém duelu proti Rafaelu Nadalovi. Německý tenista si při jedné z výměn poranil kotník a s bolestivou grimasou padl na zem. Následně 25letý hráč opustil tenisový kurt na vozíčku. Nyní se světová dvojka dává dohromady, ale zatím je její návrat v nedohlednu. 

"Hojení probíhá velmi dobře. Dělám důležité pokroky každý den a těším se na další úkoly, které mě budou přibližovat k tenisovému kurtu," řekl Zverev pro web eurosport.de.

Související obsah

​Německý tenista aktuálně trénuje na "jedné noze", zatímco druhou nohu, kde si přetrhl postranní vazy, zatím šetří. "V noze se snažím opět vybudovat sílu a stabilitu. V některých případech se musím znovu učit normální chůzi a běh. Cvičím sprint ve vodě, trénuji na běžeckém pásu a také na kole," rozpovídal se Alexander Zverev o své momentální trenérské rutině. 

I když se snaží být co nejdříve na hřišti, je otázka, zdali se Zverev dokáže uzdravit před startem US Open (29. srpna). "Přesné datum návratu zatím nebylo stanoveno, ale každý den pracuji na tom, aby se tak stalo co nejdříve," dodal olympijský vítěz z Tokia. 

Související obsah

​Pokud by se Alexander Zverev nestihl dát dohromady, přišel by americký grandslam o další hvězdu. Velký otazník totiž visí i nad startem Novaka Djokoviče, který není očkovaný proti covidu-19, a tak za současných podmínek nesmí v New Yorku startovat. 

Aktuální vítěz Wimbledonu alespoň potvrdil, že se letos objeví na Laver Cupu v Londýně, kde bude v jednom týmu i s Rafaelem Nadalem, Rogerem Federerem a Andy Murraym. "Je to jediná soutěž, v níž můžete hrát v týmu s lidmi, se kterými normálně soupeříte. Připojit se k Rafovi, Rogerovi a Andymu, třem mým největším soupeřům všech dob, to bude skutečně unikátní okamžik v historii našeho sportu," řekl Djokovič v prohlášení. 

Tenista Alexander Zverev občas neudrží nervy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události