šipky

Nová světová jednička trefila devítku. Price si zahraje o titul s van Gerwenem

Šipkař Gerwyn Price předvedl v semifinále World Matchplay fantastický výkon a zahraje si o titul. Nová světová jednička dokázala trefit v zápase devítku, tedy zahrát leg na devět šipek. Velšan porazil Dannyho Nopperta 17:11. Ve finále je také Michael van Gerwen.

Tak takhle hraje nová světová jednička. Gerwyn Price se díky postupu do semifinále na World Matchplay stane opět hráčem číslo jedna, jelikož obhájce titulu a úřadující jednička Peter Wright skončil ve čtvrtfinále. 

37letý Velšan ukázal, že mu tento úspěch vlil novou krev do žil, a v semifinále si počínal parádně. Proti Dannymu Noppertovi měl průměr na tři šipky nad sto bodů a svůj výkon vyšperkoval skvělou devítkou ve 13. legu. 

Související obsah

​​Soupeř z Nizozemska sice sehrál také velice dobrý zápas, ale proti rozjetému Priceovi to bylo hodně složité. Gerwyn Price tak po výhře 17:11 postoupil do finále World Matchplay, kde se utká s vítězem druhého semifinále Michaelem van Gerwenem.

Turnajová čtyřka se dlouho trápila na doublech, a blíž finále tak měl Dimitri Van den Bergh, který se dostal do vedení 13:10. A stačilo mu uhrát čtyři legy. Jenže Mighty Mike se v závěru vybičoval k dobrému výkonu a skóre otočil. Nakonec si došel pro vítězství 17:14. 

World Matchplay semifinále:

G. Price – D. Noppert 17:11

D. Van den Bergh – M. van Gerwen 14:17

Gerwyn Price ve čtvrtfinále vyřadil Josého de Sousu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události