šipky

Sherrocková ovládla World Matchplay a zahraje si na Grand Slam of Darts

Angličanka Fallon Sherrocková vyhrála ženskou verzi World Matchplay. Ve finále porazila překvapení turnaje Aileen de Graafovou, která vyřadila největší favoritku turnaje Lisu Ashtonovou. Sherrocková díky triumfu dostane finanční odměnu v přepočtu 290 tisíc korun a bude si moci zahrát společně s muži na Grand Slam of Darts.

V prvním čtvrtfinálovém zápase byla jednoznačnou favoritkou Lisa Ashtonová a svou pozici bezezbytku potvrdila. Z pozice nasazené jedničky porazila Chloe O’Brienovou 4:0 a nedala jí nejmenší šanci. Podobně jasný průběh nabídl i druhý zápas. Aileen de Graafová ztratila s Laurou Turnerovou pouze jeden leg.

Ve třetím zápase se představila Fallon Sherrocková, která je dobře známá z turnajů, kde hrají převážně muži. Anglická šipkařka vyhrála proti Katie Sheldonové první leg, ale poté se jí přestalo dařit. Netrefovala potřebné trojnásobky, čehož dokázala soupeřka využít, a tak nejdříve zavřela 84 bodů, které zakončila doublem 7. Následně prolomila podání Sherrockové doublem 20. Angličance se ale podařilo skóre otočit. I díky tomu, že v pátém legu zavřela zvysoka 113 bodů, čímž se dostala opět do vedení, které následně stvrdila i brejkem na konečný výsledek 4:2.

Související obsah

​Poslední čtvrtfinále bylo dlouho jednoznačné. Favoritka utkání Lorraine Winstanleyová vedla už 3:0 a směřovala za hladkým postupem. Tuto cestu si ale pořádně zkomplikovala, když soupeřka Rhian Griffithsová srovnala na 3:3. O vítězce tak musel rozhodnout poslední leg. Winstanleyová do něj začala podávat a tuto výhodu využila. Po výhře 4:3 postoupila do semifinále. 

Do prvního semifinále vstoupila de Graafová výborně. Největší favoritce turnaje vzala podání, čímž se dostala do vedení 1:0. Ashtonová skóre otočila na 2:1 a ve čtvrtém legu mohla jít do vedení o dvě hry. Selhala však na zavírání, čehož Nizozemka dokázala využít. A srovnala na 2:2

V následné hře se Graafové podařilo dokonce brejknout, čímž se ještě více přiblížila postupu. V šesté hře podávala jako první a dostala se jako první na zavírání. Tuto náročnou situaci ale nezvládla, a zkušenější Ashtonová si tak vzala ztracené podání zpátky. Následně šla nasazená jednička do vedení a byla pouhý jeden leg od postupu do finále. Graafová se ale nevzdala a postarala se o velké překvapení. Vyhrála totiž další dvě hry a po výsledku 5:4 postoupila do souboje o titul.

Související obsah

​Druhé semifinále nabídlo podstatně jednoznačnější podívanou. Fallon Sherrocková, favoritka utkání, se dostala do vedení 4:0 a v následné hře měla několik šipek na vítězství. Neproměnila, čehož dokázala Winstanleyová využít. Snížila na 1:4. Nakonec se ale Sherrocková raduje z postupu do finále po výhře 5:2.

Do finále vstoupila lépe Graafová, která si udržela podání, ale Sherrockové se povedlo dvěma vyhranými legy otočit na 2:1. Tím ale dramatické změny stavu nekončily, když se Nizozemka dostala do vedení 3:2. Následně Sherrocková předvedla parádní šipky, zavřela 142 bodů a bylo opět srovnáno. Dramatická koncovka se nekonala. Sherrocková potvrdila roli velké favoritky a vyhrála i další tři legy, čímž slaví vítězství 6:3.

Čtvrtfinálové výsledky ženského World Matchplay:

L. Ashton –⁠ C. O’Brien 4:0

A. de Graafová –⁠ L. Turnerová 4:1

F. Sherrocková –⁠ K. Sheldonová 4:2

L. Winstanleyová –⁠ R. Griffithsová 4:3

Semifinále ženského World Matchplay:

L. Ashtonová –⁠ A. de Graafová 4:5

F. Sherrocková –⁠ L. Winstanleyová 5:2

Finále ženského World Matchplay

A. de Graafová –⁠  F. Sherrocková 3:6

Gerwyn Price v semifinále World Matchplay zavřel na devět šipek:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události