Další sporty

To je smůla. Desetibojař Sýkora vytvořil rekord MS v disku, pak mu praskla tyč

To je smůla. Desetibojař Sýkora vytvořil rekord MS v disku, pak mu praskla tyč
Desetibojař Jiří Sýkora Zdroj: profimedia.cz

Z vrcholu na dno, tak by se dal charakterizovat druhý desetibojařský den Jiřího Sýkory na atletickém mistrovství světa v Eugene. Český závodník předvedl fantastický výkon v disku, kde vytvořil desetibojařský rekord MS. Následně mu ale při skoku o tyči prasklo náčiní a Sýkora se zranil. Desetiboj nakonec ovládl mistr světa z roku 2017 Kévin Mayer.

Desetibojař Jiří Sýkora, který je juniorským mistrem světa z roku 2014, za sebou neměl příliš povedený první den šampionátu, když figuroval až na 19. místě. 

Ve druhém dni se mu ale začalo dařit. Nejdříve zaběhl skvělý čas v disciplíně 110 metrů překážek, následně předvedl životní výkon v disku, kde si skvělým hodem vytvořil osobní rekord 54,39 metru.

Související obsah

​Jeho super hod je zároveň nejlepším diskařským desetibojařským výkonem v historii MS. Předtím držel rekord Brian Clay, jenž na MS v Helsinkách 2005 hodil 53,68 metru. 

Jiří Sýkora tak rázem mohl přemýšlet nad bodovým osobním rekordem v desetiboji a umístěním v top 10 na světovém šampionátu. 

Související obsah

​​Jenže pak přišla tyč a obrovská smůla pro českého atleta. 27letému desetibojaři totiž při pokusu na 480 centimetrech praskla tyč v ruce a Sýkora si přivodil krvavé zranění. Ze skoku o tyči tak musel odstoupit a zapsal pouze základní výšku 460 centimetrů, kterou skočil na třetí pokus. 

I přes poraněnou levou ruku ale nastoupil do posledních dvou disciplín – oštěp a běh na 1500 metrů. Šampionát zakončil s 8107 body, 15 bodů za osobním maximem, na třináctém místě. Desetiboj podruhé v kariéře ovládl Kévin Mayer z Francie. Mistr světa z roku 2017 se do čela dostal díky skoku o tyči ve výšce 540 centimetrů a oštěpu, který poslal do vzdálenosti 70,31 metru. V závěrečné patnáctistovce si vedení pohlídal a závod zakončil s 8816 body.

Nedávno se uskutečnila Olympiáda dětí a mládeže, kde se ukázali i nové atletické naděje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události