Další sporty

První společné finále mělo smutný konec. České jedničky musely skrečovat

První společné finále mělo smutný konec. České jedničky musely skrečovat
České beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová. | Zdroj: Profimedia.cz

České beachvolejbalové jedničky Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová spolu nehrají ještě ani rok. Nyní se v Maroku dostaly do svého prvního finále, ale kvůli zranění mladší hráčky musely duel vzdát. Přesto zaznamenaly nejlepší výsledek od doby, co spolu hrají.

Zatím nejlepším výsledkem českého páru bylo páté místo na květnovém turnaji Pro Tour Challenge v Turecku. Nyní se Hermannová se Štochlovou dostaly až do finále, a to i přes prohru v úvodním zápase s litevskou dvojicí Paulikieneová/Kliokmanaiteová. Následně totiž ovládly pět zápasů v řadě.

O první titul se české hráčky postavily proti nizozemské dvojici Piersmaová/van Drielová. První set Češky prohrály, druhý již pro zranění nedohrály. "V druhém setu jsem zahrála úder, při kterém se mi asi původní zranění před šesti týdny stalo. Zabolelo mě to v místě původního zranění a moje reakce byla trochu ovlivněna strachem ze zranění," přiznala Štochlová přes agenturu Sport Invest. 

Jednatřicetiletá Hermannová mohla ve finále vyhrát pátý titul ze světového turnaje, naopak o osm let mladší Štochlová se mohla radovat úplně poprvé. "Celkově jsme mohly být spokojené s výkony a to až do té skreče ve finále. O to více mě mrzí, že jsme to nemohly dohrát," dodala Marie-Sára Štochlová. 

Související obsah

​I přes smolné finále zaznamenal český pár nejlepší společný výsledek. A jaké jsou další plány? "Momentálně se vracíme do Prahy, kde budeme dva týdny trénovat. Jsme připravené hrát elitní turnaj v Hamburku, kde jsme v kvalifikaci. Záleží ale na Marušce, kterou ještě čeká vyšetření u doktora," dodala zkušenější Hermannová.

České hráčky se daly dohromady v listopadu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události