Hokej

Čech Jaškin v Arizoně končí, smlouvu podepsal v ruské KHL

Čech Jaškin v Arizoně končí, smlouvu podepsal v ruské KHL
Dmitrij Jaškin Zdroj: Profimedia

Český reprezentační hokejový útočník Dmitrij Jaškin končí v kanadsko-americké NHL. Jednoletou smlouvu podepsal v ruské KHL, hrát bude za SKA Petrohrad. Odchovanec Vsetína se vrací do ligy po roce v NHL, kde se ale na začátku nepříjemně zranil a byl mimo téměř celý rok.

Dmitrij Jaškin je synem ruského rodáka Alexeje, který ale hrál dlouhá léta v Česku a vzal si tak české občanství, které má také jeho syn. Ten po letech v NHL podepsal v roce 2019 smlouvu s Dynamem Moskva, kde za dva roky nasbíral neskutečných 123 bodů ve 117 zápasech. 

Jednu šanci následně dostal ještě v NHL, v minulém ročníku se dohodl na roční smlouvě s Arizonou. Naskočil ale jen do dvanácti zápasů, ve kterých si připsal jediný bod za asistenci. Po měsíci od startu ročníku jej ošklivě zranil obránce Borowiecki. 

Podívejte se na ošklivé zranění Dmitrije Jaškina: 

​A přesně tímto zákrokem nejspíše skončilo působení devětadvacetiletého českého útočníka v nejslavnější hokejové lize světa. Nyní se totiž křídelník dohodl na jednoleté smlouvě s jedním z nejsilnějších týmů v KHL – SKA Petrohrad. 

Související obsah

Rodák z Omsku se stal třetím českým hráčem, který bude v následujícím ročníku působit v ruské KHL. Jako první tam po invazi na Ukrajině podepsal útočník Rudolf Červený, v minulém týdnu se dohodl na kontraktu také obránce Libor Šulák. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události