V Praze uspěla Bouzková, v Rakousku postoupil Lehečka. Kopřiva končí

Marie Bouzková Zdroj: Profimedia.cz

Začátkem nového týdne se naplno rozjely další tenisové turnaje včetně toho pražského žen. V první hrací den se do akce dostala čtvrtfinalistka Wimbledonu Marie Bouzková, která ve dvou setech zdolala Rakušanku Krausovou. Nedařilo se Tereze Martincové, která prohrála s Chloé Paquetovou ve třech setech. Vít Kopřiva naopak v úvodním kole v Kitzbühelu padl s Portugalcem Sousou. Tam se ale dařilo Jiřímu Lehečkovi, jenž porazil 2:0 na sety Brazilce Thiaga Monteira.

Prague Open se hraje ve Stromovce, kde se představí hned několik zajímavých jmen. Do akce šla jako první Češka Marie Bouzková, která se potkala s Rakušankou Krausovou. Čtvrtfinalistka posledního Wimbledonu sice ztratila hned svůj první servis, ale následně dominovala a vyhrála 6:2.

Druhý set byla o něco větší fuška. 66. hráčka světového žebříčku šla sice do vedení 3:0, ale poté dvakrát ztratila svůj servis a hráčka ze třetí stovky vyrovnala na 4:4. Nakonec se šlo do tiebreaku, kde ale domácí tenistka dominovala a došla si pro postup ve dvou setech.

V českém souboji na turnaji ve Varšavě postoupila Kateřina Siniaková, jenž si poradila s Jesikou Malečkovou ze třetí stovky. V prvním setu dominovala a vyhrála jej 6:2, v tom druhém prohrávala po dvou ztracených servisech 4:2. Následně ale deblová královna vyhrála čtyři gemy v řadě a postoupila.

Druhá Češka, která šla v Praze v sobotu do hry, prohrála. Tereza Martincová nestačila až na 102. hráčku světa Chloé Paquetovou. Přitom favorizovaná česká tenistka první set ovládla poměrně snadno 6:2. Ve druhém to byla přehlídka ztracených servisů. Martincová svou soupeřku brejkla opět dvakrát, ale o svůj servis přišla hned třikrát a prohrála 4:6.

Šlo se tak do rozhodující třetí sady. Jenže hned ve třetím gemu přišla sedmadvacetiletá Češka čistou hrou o servis a v dalším průběhu se snažila ztrátu dohnat. Za stavu 3:5 navíc podruhé v setu přišla o podání a s pražským turnajem se loučí už v prvním kole.

​V rakouském Kitzbühelu šel do akce v prvním kole Vít Kopřiva, jehož čekal o téměř sto míst lepší João Sousa. Ten od úvodu hrál lepší tenis, první set ovládl v poměru 6:1. Ve druhém vedl již 4:1, ale poté si připsal první ztrátu servisu. Přesto vyhrál 7:5 a postoupil do dalšího kola.

Tam se naopak dařilo Jiřímu Lehečkovi. Na toho čekal Brazilec Thiago Monteiro. V prvním setu to bylo poměrně velké drama. Začátek českému tenistovi vycházel. Rychle se s jedním brejkem dostal do vedení 3:0, ale Monteirovi se podařilo vyrovnat. První sada tak došla až do zkrácené hry, kterou dvacetiletý Čech vyhrál 8:6.

Druhý set vypadal na rychlý konec. Mladoboleslavský rodák vedl 5:1 a vypadalo to na doražení Brazilce, jenže přišla menší krize. Lehečka prohrál 13 fiftýnů v řadě a Monteiro se dotáhl na rozdíl jediného gemu. Nakonec to ale český tenista dotáhl a vyhrál 6:4. V osmifinále ho čeká přemožitel Kopřivy João Sousa.