MMA

Vémolovy řeči? Směju se, on není nejostřejší tužka v penále, reaguje Kincl

Vémolovy řeči? Směju se, on není nejostřejší tužka v penále, reaguje Kincl
MMA zápasník Patrik Kincl porazil na turnaji OKTAGON 31 Samuela Krištofiče. Zdroj: Profimedia.cz

"Je tu malá, tlustá 77ka. Jakože se Terminátor jmenuju, vám slibuju, že pokud bude mít titul, tak mu ho seberu," slova Karlose Vémoly po výhře na pražské Štvanici nepatřila nikomu jinému než Patriku Kinclovi. Šampion střední váhy si však z provokací nic moc nedělá a nastínil, jak je to s jejich odvetou.

"Já se tomu směju. Všichni vědí, že není úplně nejostřejší tužka v penále. Je dobrý obchodník, snaží se to prodat a překroutit na svou stranu. Škoda je, že v MMA teď není výrazná postava trash-talku, protože víme, že Karlos tyhle hvězdy rád kopíruje. Jelikož si neumí vymyslet nic vlastního, tak musí opakovat vše, co už zaznělo nespočetněkrát. Jak říkám, já už se tomu jen směju," reagoval na útoky na svou osobu Kincl pro TN.cz.

Vémola po uškrcení Aleksandara Iliče předložil na tiskové konferenci hned několik scénářů, kudy by se mohla ubírat jeho kariéra. Prvně ho sice čeká svatba se snoubenkou Lelou Ceterovou, pak ale chce v kleci útočit hned na dva další pásy a stát se prvním trojnásobným šampionem OKTAGONu. V polotěžké váze titul obhajovat nechce. Jedině, kdyby se mu postavil jeho přemožitel Attila Végh, případně německý terminátor Stephan Pütz. Připustil možnost zápasit o korunu těžké váhy a na radaru má samozřejmě i dříve ztracený titul střední váhy, který teď patří právě Patriku Kinclovi. Toho KTV už jednou porazil v roce 2018 ve vyrovnaném klání ještě na půdě XFN.

Související obsah

Bezesporu by to byl atraktivní duel. Dva bývalí soupeři, dva přední zápasníci domácí scény, kteří si ani čtyři roky po vzájemném duelu nemohou přijít na jméno, by se v odvetě střetli tentokrát jako dva šampioni. Kincl se o vendetu snažil, ale Vémola údajně uhýbá. "On tenkrát utekl do OKTAGONu, pak zmiňoval, že pokud přijdu, tak si to musím zasloužit. Vyhrál jsem pás a zápas tu pořád není. Vypadá to na konec prosince, ale on z toho může furt kdykoli vykličkovat. Vnímám to jako kličkování. Říkal, že se po zranění bude vracet pro pás do 84ky. Shazoval Piráta, že je falešný šampion a že si pás hned vezme. V momentě, kdy mám pás já, tak se tomu vyhýbá a jde si snazší cestou přes polotěžkou váhu a zaznamenal jsem i zprávy o těžké váze. Mě to vůbec nepřekvapuje," míní Kincl.

​Vémola o odvetě ale už prý mluvil s promotérem Ondřejem Novotným a slíbil mu, že "tu tlustou 77ku o pás připraví". A podobná diskuze probíhala i v druhém rohu. "S Ondrou Novotným jsem se o tom taky bavil už před zápasem s Pirátem (26. 2. 2022). Že by to byl ideální scénář, ale dokud to nebude podepsané, tak se může stát cokoli. Ale mám to někde vzadu, že by se to v prosinci konečně mohlo odehrát," nastínil Kincl ono "kličkování".

Možnost utkat se v limitu do 93 kg Kincl, původně velterová váha, zavrhnul: "Pro mě je polotěžká váha nesmysl. Tam by měl Karel hodně navrch. Zkoušel to přes emoce, abych se chytil na 93 kg, ale to je pro mě hodně."

Zdroj: Profimedia

​Kincl v jejich prvním zápase nebyl daleko od vítězství a věří, že napodruhé by se mu povedlo krále z trůnu sesadit: "Já se ze svých chyb umím ponaučit. Jsou to tři nebo čtyři roky a neseděl jsem na pr*eli. Na rozdíl od Karlose jsem zápasil s žebříčkově daleko výše postavenými soupeři. Myslím, že jsem se za tu dobu dostatečně posunul a vím, jak by gameplan měl vypadat." Vémola se ale nechal slyšet, že Kincl přestupem z veltrové do střední (z 77 kg do 84 kg) přišel o svou výhodu – fyzičku. Na to mu Kincl vzkazuje: "Ať se přestane vyhýbat, a když dorazí v prosinci do O2 areny, tak mu ukážu, co je na tom pravdy."

Aby ale k duelu skutečně došlo, musí Patrik Kincl v první řadě v září obhájit titul střední váhy s Alexem Lohoré. Než si vzal pás OKTAGONu, působil v KSW s bilancí 2-1. Než padl s Robertem Soldičem v titulové bitvě ukončil jak Tomsaze Drwala, tak Tomasze Romanowského. Druhého jmenovaného porazil stejnou strategií, kterou válcuje své soupeře Karlos Vémola. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události