Fotbal

Blíží se pikantní přestup? Sparta má prý zájem o odchovance Slavie

Blíží se pikantní přestup? Sparta má prý zájem o odchovance Slavie
Zdroj: Profimedia

Slavia i Sparta v posledních letech podepisují bývalé hráče svých rivalů. Naposledy šlo o Jana Kuchtu, který šel přes Rusko do Sparty. Nyní by se do seznamu hráčů, kteří hráli za oba kluby, mohl přidat záložník Jakub Jankto. Sparta o něj má podle italských médií zájem.

Jakub Jankto v minulém roce přestoupil do španělské LaLigy, kde podepsal pětiletou smlouvu s Getafe. V madridském celku ovšem naskočil jen do čtrnácti zápasů, průměrně odehrál pouze 41 minut. Trenér Quique Sánchez Flores s ním údajně nepočítá, Jankto v minulých dnech již poděkoval fanouškům. 

Nyní má podle italských médií o českého reprezentanta zájem pražská Sparta, která měla poslat nabídku ve výši tří milionů eur. Zájem o bývalého hráče Sampdorie či Udinese potvrdil také Matteo Moretto, který píše pro italský web Relevo. 

Související obsah

Šlo by o velmi pikantní přesun, protože Jankto je odchovancem pražské Slavie, odkud zamířil do Itálie ve velmi mladém věku. Ještě nedávno byl ale šestadvacetiletý záložník hostem podcastu, kde řekl, že by nikdy do Sparty nepřestoupil. 

Do Sparty se v létě vrátil například Tomáš Sivok:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události