Tenis

Kariéra Sestini Hlaváčkové pokračuje. S Hradeckou porazily jinou českou dvojici

Kariéra Sestini Hlaváčkové pokračuje. S Hradeckou porazily jinou českou dvojici
Lucie Hradecká a Andrea Sestini Hlaváčková Zdroj: Profimedia

Mohl to být poslední zápas Andrey Sestini Hlaváčkové v kariéře. Jenže po boku Lucie Hradecké zvládla první kolo WTA turnaje v Praze. Až v supertiebreaku porazily jiný český pár Anastasia Detiuc a Mariam Kolodziejová.

Sestini Hlaváčková už dopředu avizovala, že pražský turnaj pro ni bude tím posledním v kariéře. Neměla vysoké očekávání, ale přes první kolo s Lucií Hradeckou přešly. I když to tak z počátku nevypadalo. Druhá dvojice ve složení Detiuc/Kolodziejová měla výborný start do utkání a vedla 3:0 a 4:1.

Zkušenější pár ale zapnul a dokázal srovnat krok. Nicméně v prvním setu Sestini Hlaváčková s Hradeckou ztratily v poměru 5:7. Ve druhé sadě už to bylo o něčem jiném a začala se opět projevovat dřívější letitá spolupráce mezi Sestini Hlaváčkovou a Hradeckou. Druhý set zvládly v poměru 6:2.

Související obsah

​Rozhodovat tak musel supertiebreak do deseti bodů. Zkušenější dvojice nezačala příliš dobře a prohrávala 0:2. Jenže přišla šňůra pěti vítězných míčků a rázem to bylo 5:3. Detiuc s Kolodziejovou sice snížily na 3:5, ale to bylo vše. Sestini Hlaváčková s Hradeckou získaly dalších pět míčků a po výhře 10:3 se mohou těšit na čtvrtfinále.

WTA Praha – 1. kolo:

A. Sestini Hlaváčková/L. Hradecká – A.Detiuc/M. Kolodziejová 5:7, 6:2, 10:3

V Česku roste další tenisová hvězda:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události