České deblistky utekly hrobníkovi z lopaty. Na AO odvrátily devět mečbolů

Kolodziejová s Vondroušovou slaví postup na Australian Open | Zdroj: Profimedia

České tenistky Miriam Kolodziejová a Markéta Vondroušová předvedly parádní obrat ve druhém kole Australian Open. V rozhodujícím třetím setu prohrávaly už 0:5 a 0:40, přesto zápas ještě dokázaly vyhrát.

Ve druhém kole Australian Open narazila česká dvojice Miriam Kolodziejová a Markéta Vondroušová na sedmý nasazený pár. S Brazilkou Haddad Maiaovou a Číňankou Čangovou prohrály Češky první set 3:6.

Druhý set dospěl až do tiebreaku a v něm musely české tenistky čelit třem mečbolům. Češky se však nevzdaly a zkrácenou hru vyhrály 11:9.

Do třetího setu nevstoupily české hráčky vůbec dobře. Prohrávaly už 0:5 a 0:40 a soupeřky měly další tři míčky na vítězství. Češky však dokázaly všechny mečboly odvrátit a dostaly třetí set opět do tiebreaku. V něm musely čelit dalším mečbolům, ale i ony měly dvě šance na vítězství.

​Nakonec se přece jen mohla radovat česká dvojice, když proměnila svůj třetí mečbol a vyhrála zkrácenou hru posledního setu 14:12. Celkem vyhrály Kolodziejová s Vondroušovou 2:1 na sety a postupují do třetího kola, kde je čekají Ukrajinka Kosťuková a Rumunka Ruseová.