Hokej

Osmnáctka míří na prestižní turnaj. Za Kanadu jede syn českého mistra světa

Osmnáctka míří na prestižní turnaj. Za Kanadu jede syn českého mistra světa
Český talent Eduard Šalé | Zdroj: Profimedia.cz

Již na konci tohoto týdne proběhne v kanadském Red Deeru prestižní turnaj Hlinka Gretzky Cup, který je takovým neoficiálním mistrovstvím světa do osmnácti let. Na turnaj se chystá i národní tým s oporami. Zajímavé jméno ale mohou fanoušci najít také v celku domácí Kanady.

Letos si na dubnovém šampionátu hráčů do osmnácti let zahrál za Ameriku syn českého útočníka Milana Hejduka. Nyní by proti "svým" mohl nastoupit další potomek českého rodáka. Za Kanadu jede totiž na prestižní Hlinka Gretzky Cup obránce Oliver Bonk. 

Jeho otec Radek se stal v roce 1994 trojkou draftu a v NHL odehrál téměř tisíc utkání, v nichž zaznamenal necelých 500 bodů. V roce 1996 s českým národním týmem ovládl mistrovství světa a v závěru kariéry se vrátil do Česka, kde s Třincem získal extraligový titul.

Sedmnáctiletý Oliver si v minulém ročníku zahrál v nižší kanadské soutěži, do deseti duelů ale naskočil také v celku Londonu Knights v OHL. Ve výběru české osmnáctky je syn dalšího někdejšího reprezentanta – útočník Adam Židlický hrající v OHL. 

Související obsah

Tahounem výběru Jakuba Petra bude nejspíše brněnský talent Eduard Šalé, který se účastnil posledního šampionátu hráčů do osmnácti let. Fanoušci se mohou ale těšit také na umění teprve šestnáctiletého Adama Jecha, který jako patnáctiletý válel v minulém roce v osmnáctce finské Tappary. Turnaj začíná 31. července.

Nominace osmnáctky na Hlinka Gretzky Cup

Brankáři: Adam Dybal (Karlovy Vary), Michael Hrabal (Sparta Praha), Jan Kasal (Hradec Králové).
Obránci: Marek Ročák (Třinec), Jakub Dvořák (Liberec), Josef Eichler (Plzeň), Matteo Kočí (Karlovy Vary), Martin Matějíček (Jihlava), Dominik Badinka (Jokerit, FIN), Vojtěch Vochvest (Mladá Boleslav).
Útočníci: Jan Kučera (Plzeň), Eduard Šalé (Kometa Brno), Matyáš Adámek, Adam Csabi (oba Karlovy Vary), Andrej Fábry (Sparta Praha), Jan Šprynar (Litvínov), Pavel Šimek (Hradec Králové), Dominik Petr (Rauma, FIN), Adam Jecho (Tappara Tampere, FIN), Jakub Štancl (Växjö, SWE), Jiří Felcman (Langnau, SUI), Tomáš Holčák (Jyväskylä, FIN), Adam Židlický (Kitchener, OHL).

Českému hokeji nově vládne nové jméno:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události