Hokej

Smůla pro Slovensko. Na MS juniorů se musí obejít bez největších hvězd

Smůla pro Slovensko. Na MS juniorů se musí obejít bez největších hvězd
Šimon Nemec a Juraj Slafkovský Zdroj: Profimedia.cz

V srpnu se v kanadském Edmontonu bude znovu hrát juniorský šampionát, který byl na přelomu roku zrušen pro šíření pandemie koronaviru. Slovenský hokej měl velká očekávání, ale ta se nyní dosti ztenčují. Naši východní sousedé budou bez Juraje Slafkovského, Šimona Nemce, Filipa Mešára či Samuela Kňažka.

Bylo jasné, že hráči připraveni naskočit do NHL již v příštím roce nejspíše nebudou na srpnovém juniorském šampionátu. Nejvíce to asi pocítí slovenský národní tým, kterému budou chybět úplně ty největší hvězdy. Do Kanady nedorazí jednička a dvojka posledního draftu nováčků. 

Chybět bude i výběr v prvním kole Filip Mešár a dříve draftovaní Samuel Kňažko a Martin Chromiak. Informuje o tom web slovenského hokeje. Alespoň nějakou naději dávají Adam Sýkora, který šel letos ve druhém kole draftu, a také Dalibor Dvorský, jenž je dalším velkým talentem slovenského hokeje. 

Juraje Slafkovského nepustí na světový šampionát Montreal, Šimona Nemce zase New Jersey. Kňažko, Chromiak a Stach neodjedou z důvodu zranění. Naopak Češi jsou téměř kompletní, nechybí v prvním kole draftovaní David Jiříček či Jiří Kulich. Omluvil se brankář Málek.

Související obsah

​Světový šampionát startuje 9. srpna v kanadském Edmontonu. Slovensko se postupně utká s naší reprezentací, Kanadou, Lotyšskem a základní skupinu zakončí duelem s Finskem. 

Nominace Slovenska na tréninkový kemp v Popradě v rámci závěrečné přípravy na MSJ:

Brankáři: Rastislav Eliaš (HC Košice), Patrik Andrisík (Jungadler Mannheim/Něm.), Tomáš Boľo (HC 21 Púchov).
Obránci: Boris Žabka (HC Slovan Bratislava), Jozef Viliam Kmec (HC Košice), Dávid Nátny (MHA Martin), Adam Stripai (HK Dukla Ingema Michalovce), Denis Bakala (HC 21 Prešov), Šimon Bečár, Rayen Petrovický (oba HK Dukla Trenčín), Šimon Groch (HC Olomouc), Maxim Štrbák (Jokerit Helsinki/Fin.), Michal Laurenčík (Tyresö-Hanviken/Švéd.).
Útočníci: Roman Faith (iClinic Bratislava Capitals), Jakub Demek (HC Košice), Oleksij Myklucha, Oliver Stümpel (oba HK Nitra), Martin Mišiak (HC Nové Zámky), Matej Kašlík (MŠK Púchov), Samuel Krajč, Samuel Honzek (oba HK Dukla Trenčín), Maroš Jedlička (HKM Zvolen), Libor Nemec (Lukko Rauma/Fin.), Dalibor Dvorský (AIK Solna/Švéd.), Alex Čiernik (Södertälje SK/Švéd.), Ján Lašák (St. Lawrence University/USA), Servác Petrovský (Oceláři Třinec), Adam Sýkora (New York Rangers/NHL).

Slovensko zažilo na začátku července historickou chvilku. Jedničkou draftu byl Slafkovský, dvojkou Nemec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události