Další sporty

Ragbyový reprezentant potají kouřil o poločase. Když to zjistil klub, vyhodil ho

Ragbyový reprezentant potají kouřil o poločase. Když to zjistil klub, vyhodil ho
Ragbista Kevin Proctor Zdroj: profimedia.cz

Novozélandské ragbyové hvězdě vyšla jedna e-cigareta pěkně draho. Kevin Proctor o poločase porušil pravidla a potají kouřil schovaný na toaletě. Jenže se u toho natočil a vše sdílel na sociálních sítích. Za své chování byl vyhozen z týmu.

Proctor není žádný nováček. V Národní ragbyové lize (NRL) hraje čtrnáct let a více než dvacetkrát oblékl i reprezentační dres New Zealand Kiwis. V devatenáctém kole australské soutěže, kdy jeho Titans padli s Bulldogs 26-36, ale předvedl z jeho pozice nepochopitelné chování.

Kvůli zranění z devátého kola nehrál a tým doprovázel jako morální podpora. Když se zápas nachýlil do poloviny, ukryl se v kabinkách toalety a zakouřil si elektronickou cigaretu. Navíc se ze svého úkrytu natočil a sedmivteřinové video sdílel na instagramu.

Což o to, že profesionální sportovec o poločase protahuje plicní sklípky, problémem je, že na stadionech po celé Austrálii jsou všechny formy kouření zakázané. Než video smazal, vidělo ho vedení klubu a Proctor byl pro porušení kázně vyloučen z týmu.

"Proctor byl zproštěn závazků vůči klubu a po zbytek sezony se už nevrátí k tréninku či zápasu. Jeho chování porušilo jak pravidla stadionu, tak Národní ragbyové ligy," informoval klub Gold Coast Titans.

Související obsah

​Dva dny po incidentu Proctor prolomil mlčení v rozhovoru pro Courier Mail. "Jsem zahanben mým chováním. Chtěl bych Titánům poděkovat za porozumění mé situace v osobním životě," řekl potrestaný ragbista. Jeho manažer prozradil, že hráč si v poslední době procházel těžkou životní etapou, jež způsobilo zranění, kvůli kterému strávil dlouhý čas mimo hru, a rozvod s matkou jeho dvou dětí.

Po předčasně ukončené sezoně v Austrálii se pro 33letého internacionála už rýsují nová angažmá. Média píší o možném přestupu do anglické Super League, kde mají o zkušeného druhořadníka zájem hned tři kluby. 

K ragbistům Nového Zélandu neodmyslitelně patří bojový tanec haka. Tým NZ Ambassadors ho v roce 2018 předvedl přímo před budovou Televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události