Souboj dvou mladých Češek vyšel lépe Havlíčkové. Slaví i Krejčíková

Tenistka Lucie Havlíčková Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

V Praze pokračuje turnaj WTA a v úterý se představilo hned pět českých tenistek. Jako první šly do hry Barbora Palicová a Lucie Havlíčková. Souboj mladých tenistek nakonec vyzněl pro druhou jmenovanou, která zvítězila 2:0. Z postupu se raduje i debutantka Dominika Šalková. Svou první výhru na okruhu slaví také Linda Nosková, které ve druhém setu vzdala Natalia Vichljancevová. Jako poslední postoupila Barbora Krejčíková. V Umagu se měl představit Jiří Veselý, ale kvůli zranění z turnaje odstoupil.

Palicové je 18 let, Havlíčkové 17. Rozdíl ve světovém žebříčku je přes 400 míst ve prospěch Palicové. Nicméně nakonec se z výhry 2:0 na sety radovala Havlíčková. První brejk přišel za stavu 2:1 pro mladší tenistku, ale vzápětí přišel rebrejk. Nicméně to byl poslední gem, který Palicová v první sadě uhrála. Havlíčková vyhrála další tři hry a první set opanovala 6:2.

Druhou sadu začala Palicová naprosto skvěle a se dvěma brejky se dostala poměrně snadno do vedení 3:0. Jenže Havlíčková zapnula a rázem to bylo 3:3. Poté si obě hráčky vzaly opět podání a nakonec se šlo až do tiebreaku.

​I ve zkrácené hře to byl velký boj. Sem tam přišel minibrejk. Ten klíčový ale získala Havlíčková za stavu 5:5. Palicové sebrala podání a následně zápas při vlastním servisu doklepla. V osmifinále narazí na světovou dvojku Anett Kontaveitovou.

Překvapivé vítězství slaví debutantka v hlavní soutěži WTA Dominika Šalková. Proti ní stála Švýcarka Ylena In-Albonová, která je o 300 příček před českou tenistkou. Nicméně Šalková prolétla neuvěřitelně prvním setem, který získala za dvacet minut v poměru 6:1.

Na rychlý konec to vypadalo i v setu druhém. Šalková rychle vedla 5:1, jenže začala být zřejmě trošku nervózní a Švýcarka se dotáhla na rozdíl jediného gemu. Nakonec osmnáctiletá Češka využila sedmý mečbol a v osmifinále vyzve osmou nasazenou Marii Bouzkovou.

​Svou první výhru na okruhu WTA slaví teprve sedmnáctiletá Linda Nosková. Tak se utkala s Ruskou Natalií Vichljancevovou. Noskové výborně vyšel úvod do prvního setu, když se dostala do vedení 4:0. Poté sice o jedno podání přišla, ale nakonec set uhrála v poměru 6:2. Ve druhém vedla 3:1 a poté jí ruská soupeřka vzdala. V osmifinále na ni čeká pátá nasazená Alizé Cornetová.

Barbora Krejčíková se představila proti Rusce Blinkovové a nezačala moc dobře, hned první dva servisy ztratila a prohrávala. Čerstvá wimbledonská vítězka ve čtyřhře ovšem zabrala a první set ještě vyhrála jasně 6:3. V tom druhém uhrála soupeřka rodačky z Ivančic jediný gem, a tak Krejčíková vyhrála 6:1 a postoupila do druhého kola, kde ji čeká Nao Hibinová ze třetí stovky.

V Umagu se měl představit Jiří Veselý. Jenže do zápasu s Federicem Delbonisem kvůli zranění vůbec nenastoupil.