Hokej

Hertl má nového kouče. Povede ho trenér USA z olympiády v Pekingu

Hertl má nového kouče. Povede ho trenér USA z olympiády v Pekingu
Trenér David Quinn ve službách New Yorku Rangers Zdroj: Profimedia

Vedení San Jose Sharks v úterý oznámilo, kdo je povede v příští sezoně. Tým kolem Tomáše Hertla bude trénovat David Quinn, jenž na olympijských hrách v Pekingu vedl reprezentační výběr USA.

David Quinn naposledy v NHL vedl New York Rangers, kde skončil v květnu roku 2021. Celkovou bilanci v týmu měl 96-87-25. Když končil, byl součástí velkých změn, při kterých tým opustil i prezident John Davidson.

Naposledy vedl výběr USA na olympijských hrách v Pekingu, se kterým obsadil páté místo. Nyní po vyhazovu Boba Boughnera povede San Jose Sharks. "Když po 28 letech najednou nepracujete každý den v klubu, honí se toho člověku hlavou dost. Ale i tak se toho snažíte využít, chcete zůstat ve střehu a sledujete trendy," řekl Quinn v podcastu The Chirp with Daren Millard.

"Chceme se vrátit k vítězné kultuře, která tu byla opravdu dlouho. Vím, že poslední tři roky byly těžké, ale také si myslím, že to byl vedlejší produkt úspěchů, které Sharks měli v poslední 15 až 20 letech," řekl po podpisu Quinn. "Chceme být hodně houževnatý a rychlý tým. Chceme být také agresivní a ultrakonkurenceschopný tým," dodal.

Související obsah

​Sharks zakončili loňskou sezonu s bilancí 32-37-13 a v Západní konferenci skončili o 20 bodů za druhou divokou kartou. Navíc potřetí za sebou se nedostali do play-off. Přitom předtím se San Jose do vyřazovacích bojů dostalo 14x z 15 případů.

Nejsou to ale jediné změny v týmu Tomáše Hertla. Přišel také nový generální manažer, kterým je Mike Grier, jenž se stal vůbec prvním generálním manažerem černé pleti v dějinách NHL. Navíc tým opustil Brent Burns, který byl vytrejdován do Caroliny.

U San Jose bude pokračovat Tomáš Hertl, který s týmem podepsal dlouholetou smlouvu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události