Hokej

Průšvih s čísly? Ne. Matador ustoupil Slafkovskému. Na oplátku chtěl dar

Průšvih s čísly? Ne. Matador ustoupil Slafkovskému. Na oplátku chtěl dar
Hokejista Juraj Slafkovský v dresu Montrealu. Zdroj: Profimedia.cz

Hokejový útočník Juraj Slafkovský si stále užívá slávu, kterou si vydobyl jako jednička letošního draftu NHL. Dokonce se dočkal i parádního gesta od svého budoucího spoluhráče z Montrealu. Klub totiž oznámil, že Slovák bude oblékat dres s číslem 20, to už ale měl přidělené obránce Chris Wideman. Ten se zachoval skvěle a talentovanému hráči se rozhodl číslo ponechat. Nebylo to ale zadarmo, Slafkovský musel slíbit, že svému parťákovi podepíše na památku dres pro syna.

Mohla z toho být pěkně ošemetná situace, nakonec to dopadlo, jak nejlépe mohlo. Montreal totiž slíbil Slafkovskému jako jedničce letošního draftu, že u Canadiens bude nosit dres s číslem 20, s nímž hraje i za slovenskou reprezentaci. 

Fanoušci však upozornili na to, že se stejným číslem by měl nastupovat obránce Chris Wideman. Ten se to dozvěděl od kamaráda a okamžitě začal jednat. Zavolal týmovému manažerovi pro vybavení Patricku Langloiseovi, od něhož se dozvěděl, že má číslo pro Slováka speciální význam. Proto se rozhodl mu ho přenechat. Sám si pak jako náhradní číslo zvolil šestku.

"V první řadě se snažíme vytvořit prostředí, kde se bude cítit vítán. Je to mladý kluk a chtěl jsem se ujistit, že ví, že jsme nadšení, že ho tu máme," řekl pro NHL.com dvaatřicetiletý bek, proč udělal takový krok.

Vyžádal si za to ale od talentovaného hráče protislužbu. "Požádal jsem ho, aby mi podepsal dres Canadiens pro mého syna, aby ho měl na památku," řekl podle dailyhive.com

Související obsah

​Slafkovský na to okamžitě kývnul, a navíc spoluhráči slíbil i pozvání na večeři. "Je to opravdu výjimečné. Ne vždy to tak je, že přijdete jako mladí do NHL a dostanete své číslo. Když jsem viděl, že mi ho přenechal, řekl jsem si 'wow'. Je to další skvělá věc," nechal se slyšet osmnáctiletý Slovák.

"Už se těším, až budu oblékat montrealský dres. Myslím na to každý den. Nemůžu se dočkat," uzavřela jednička letošního draftu.

Juraj Slafkovský se stal první jedničkou draftu slovenské historie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události