Totální zkrat Sparty, po kolapsu končí v pohárech. Slavia má rekordní výhru

Fotbalisté Sparty v duelu proti Vikingu | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalisté Sparty nezvládli odvetu proti Vikingu Stavanger a po prohře 1:2 končí už v 2. předkole Evropské konferenční ligy. Opačné pocity má Slavia, ta dokázala v odvetě zvítězit 7:0 nad St Joseph's a postupuje dále.

Sparta po bezgólové domácí remíze potřebovala v Norsku zabrat. Jenže na ni čekala opět pevná obrana Vikingu. Letenští tak sice byli v úvodu utkání aktivnější, góly ale stále nepřicházely.

Až ve 42. minutě se Sparta dostala a vedení a zásluhu na tom měl Zelený, který si naběhl na centr a hlavou skóroval. V tu chvíli měli být Pražané na koni, jenže přišla studená sprcha v podobě rychlého vyrovnání. Vevatne se prosadil střelou z hranice vápna a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhém poločase pak začala být Sparta méně nebezpečná a do obrany norského soupeře se dostávala čím dál hůře. Naopak Viking cítil šanci, že může tento zápas rozhodnout a vytvořil si pár nebezpečných akcí.

​Nicméně i tak to vypadalo, že duel půjde nakonec do prodloužení. Ovšem v 90+2. minutě přišla obrovská minela obránce Hancka, který se špatně domluvil s brankářem Holcem a namazal špatnou přihrávkou hráčům Vikingu. Mai Traoré nabídnutou příležitost využil a poslal norský tým do dalšího předkola Evropské konferenční ligy, Sparta po závěrečném kolapsu v pohárech končí.

Naopak Slavia si počínala zkušeněji a odvetu proti gibraltarskému týmu zvládla na jedničku. Nakonec se z toho vyklubala největší klubová výhra v pohárech. Slávisté totiž zvítězili doma 7:0 a v dalším předkole se utkají s řeckým Panathinaikosem.