Tenis

Jsem spokojená, při rozlučce mi asi ukápne slza, myslí si Sestini Hlaváčková

Jsem spokojená, při rozlučce mi asi ukápne slza, myslí si Sestini Hlaváčková
Andrea Sestini Hlaváčková a Lucie Hradecká Zdroj: LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

A je konec. Andrea Sestini Hlaváčková ve čtvrtek odehrála svůj poslední tenisový zápas. S Lucií Hradeckou prohrály ve čtvrtfinále pražského turnaje s dvojicí Miju Katová a Samantha Murrayová. I tak ale byla Sestini Hlaváčková s turnajem spokojená.

Čtvrtfinálový duel měl původně začít v 17 hodin, ale kvůli délce předchozích zápasů se startovalo až ve 20:15 a dohrávalo se tak téměř za tmy. "Jsem ráda, že jsme to vůbec v té tmě dohrály. A myslím, že jsme to dohrály s hezkým pocitem. Prohrály jsme, takže to se úplně slavit nedá, ale jsem moc spokojená, jak jsme to tu odehrály. Děkuju Lucce, že tento turnaj obětovala. Šla do toho i s tou vidinou, že nebudu úplně ready," řekla na své poslední pozápasové tiskové konferenci Sestini Hlaváčková.

Ta nastoupila po šesti letech opět po boku Lucie Hradecké. "Ani chvilku jsem se nerozmýšlela. Andy mi psala, jestli si s ní nechci zahrát poslední zápas, tak jsem jí odepsala, že měla na mysli turnaj a ne zápas," prozradila se smíchem Hradecká. "Jsem ráda, že se na to Andy připravila a nešla úplně z voleje. Myslím, že jsme s Andy předvedly pěkný tenis. Byla jsem moc ráda, že jsem s ní mohla být opět na kurtu. Moc jsme si to užily. Byla teda škoda, že jsme nehrály o něco dřív, to by bylo lepší," doplnila 37letá tenistka.

Související obsah

​Sestini Hlaváčkovou v posledním zápase kariéry navíc trápilo zranění pravé ruky, které si přivodila v prvním duelu. "Jsem ráda, že jsem to tak nějak doservírovala. Dva dny jsem nedržela raketu a při rozehrávce jsem ho ani nezkoušela. Bylo to trošku o vůli. Ale ty endorfiny ze zápasu tomu pomohly," přiznala sympatická hráčka.

"Byl hrozně hezký pocit vidět lidi, že si pamatují naše duo H+H. Obnovily se mi vzpomínky, kdy jsme bojovaly na turnajích, ale i na reprezentačních akcích. Byly jsme sice dvě hráčky světového tenisu, ale také dvě Češky. Jak tady, tak i během celé kariéry bylo znát, že máme fanoušky za zády," rozplývala se Sestini Hlaváčková.

Související obsah

​Ta zavzpomínala také na největší společné úspěchy, kterých dosáhla společně s Hradeckou. "Grandslamy jsou samozřejmě nahoře, ale vždycky pro mě bude nejvíc olympijská medaile. Ta nás posunula úplně na jiný level úspěšnosti. Když řeknete někomu, kdo nezná tenis, že máte olympijskou medaili, tak mu prostě spadne brada. Hrála jsem se spoustou parťaček, ale nikdy to nemělo takové grády jako s Luckou," usmívala se Sestini Hlaváčková.

V sobotu na plzeňskou rodačku čeká oficiální rozloučení. "Na sobotu už se těším. Přijdu na tenis v civilu, nebudu muset řešit, jestli musím jít k fyzioterapeutovi, budu se usmívat na všechny strany a možná ukápne i nějaká slza. Musím si připravit i nějakou řeč. Jediné, co je mi líto, že na rozlučce už nebude Lucka, která musí v pátek odletět na turnaj. Nebude tak ani na večerní party," dodala na závěr trojnásobná grandslamová vítězka.

V Česku roste další tenisový talent:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události