Krejčíková v Praze titul neobhájí. Ztratila nadějně rozjetý zápas. Končí i Havlíčková

Barbora Krejčíková Zdroj: LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda

Talentovaná česká tenistka Lucie Havlíčková končí na Livesport Prague Open ve druhém kole. Nad její síly byla světová dvojka Anett Kontaveitová, se kterou prohrála 4:6 a 3:6. S turnajem se loučí také Barbora Krejčíková, která nedotáhla nadějně rozjetý zápas proti Japonce Hibinové. Velký úspěch naopak slaví Linda Nosková.

Sedmnáctiletá Lucie Havlíčková prožívá úspěšnou sezonu. V červnu vyhrála juniorské French Open, a i díky tomu dostala od organizátorů pražského turnaje divokou kartu. Mohla tak nastoupit do svého největšího zápasu kariéry proti loňské finalistce Turnaje mistryň a světové dvojce Anett Kontaveitové.

První sada nabídla vyrovnanou podívanou a o její vítězce rozhodlo pouze jedno ztracené podání, o které mladá Češka přišla ve třetím gemu. Ve zbytku setu si obě tenistky držely podání bez větších problémů, a tak Estonka vyhrála po 35 minutách 6:4.

​Na začátku druhého setu přišla Havlíčková o své podání. Hned v následující hře ale zabojovala a poprvé v zápase prolomila soupeřky podání, když proměnila svůj úvodní brejkbol v utkání. Ve třetí hře se Češce podařilo otočit nepříznivý stav 0:40, čímž se dostala do vedení. Nakonec se ale radovala zkušenější soupeřka, která v sedmé hře Havlíčkovou brejkla a druhou sadu vyhrála 6:3.

Utkání mez Barborou Krejčíkovou a Nao Hibinovou začalo z obou stran nervózně. V prvních pěti hrách si ani jedna z hráček nedokázala udržet své podání, což se podařilo až rodačce z Brna, která se dostala do vedení 4:2. Náskok brejku si dokázala favoritka utkání udržet a vyhrála 6:3.

Velmi dobře vstoupila loňská vítězka French Open i do druhé sady, když utekla do náskoku 3:1. Japonské tenistce se ale podařilo set zdramatizovat, když srovnala na 3:3. Následně druhá nasazená hráčka turnaje vedla znovu 5:3, ale dopodávat zápas do vítězného konce se jí nepodařilo, a tak bylo znovu srovnáno. Nakonec o vítězce musel rozhodnout tiebreak, ve kterém Krejčíková tahala za kratší konec a prohrála 5:7.

​Ve třetím setu si obě hráčky na začátku vyměnily podání a poté si držely servis až do stavu 4:3 pro Hibinovou. V osmé hře se Japonce podařilo prolomit Krejčíkové podání a byla pouhou jednu hru od postupu do čtvrtfinále. Česká hráčka měla následně hned čtyři brejkboly, ale v zápase se udržela, ale ani jeden neproměnila, když předvedla na síti několik zbytečných chyb. Z postupu se tak raduje Nao Hibinová.

Skvělý úspěch naopak slaví tenistka Linda Nosková, která vyřadila v osmifinále nasazenou pětku, Francouzku Cornetovou.