Fotbal

Spor manželek je rozseknut. Rooneyho žena se dočkala spravedlnosti

Spor manželek je rozseknut. Rooneyho žena se dočkala spravedlnosti
Coleen Rooneyová a její manžel Wayne | Zdroj: Profimedia.cz

V pátek proběhlo závěrečné slyšení ve sporu, který dostal jméno Wagatha Christie a probíhal mezi manželkami Jamieho Vardyho a Wayna Rooneyho. Spravedlnosti se nakonec dočkala Coleen Rooneyová, která obvinila Rebekah Vardyovou z vynášení informací z jejího instagramového účtu bulvárnímu deníku The Sun.

Britská média tuto kauzu nazvala "Wagatha Christie" podle zkratky "WAG" (wives and girlfriends) a slavné autorky detektivních románů. Celý spor začal tím, že deník The Sun začal publikovat soukromé informace ze života Coleen Rooneyové. Manželka legendárního útočníka chtěla zjistit, odkud vítr vane, a tak zveřejňovala na svém soukromém instagramovém účtu nepravdivé informace, které se posléze objevovaly i v tisku.

Záhadu, odkud informace pochází, už tak měla Coleen vyřešenou. A zbývalo zjistit, kdo je vynáší. Podezření měla na svoji kamarádku Rebekah Vardyovou, a tak všechny ostatní sledující kromě ní zablokovala, což znamenalo, že nikdo jiný k informacím z instagramového účtu Coleen Rooneyové neměl přístup. A jelikož se tyto informace stále objevovaly v The Sun, zjistila tak, kdo je médiu předává. Coleen tedy Vardyovou veřejně obvinila z toho, že bulvárnímu deníku donáší.

​S tím ale manželka Vardyho nesouhlasila a hájila se, že instagramový účet Rooneyové musel napadnout hacker. Zároveň ji zažalovala za pomluvu. Po více než dvou měsících ale žena kanonýra Leicesteru soudní spor prohrála. Vrchní soud konstatoval, že příspěvek paní Rooneyové na sociálních sítích, který obviňoval Vardyovou, byl v podstatě pravdivý a že paní Vardyová věděla o únicích informací do médií, schvalovala je a aktivně se na nich podílela.

Související obsah

Soudkyně uvedla, že žaloba paní Vardyové nebyla věrohodná, byla v rozporu s důkazy a označena jako vyhýbavá. Daily Mail žalobu označil jako nejméně promyšlenou v historii. Naopak Coleen a její manžel Wayne prý podali čestná a spolehlivá svědectví. 

Vardyová nedokázala dodat zprávy z aplikace WhatsApp. Výmluvy byly opravdu bizarní. Nejdříve o konverzaci přišla, jejímu manželovi se měl někdo do účtu nabourat. Jejich agentce Wattové měl dokonce spadnout mobil do Severního moře během dovolené ve Skotsku. Nyní musí zaplatit oběma právníkům, kteří se na tomto bizarním případu podíleli, velkou částku.

Soudní spor začal v květnu letošního roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události