Fotbal

Sparta zkomplikovala cestu k vysněnému cíli. Jak vypadá český koeficient?

Sparta zkomplikovala cestu k vysněnému cíli. Jak vypadá český koeficient?
Smutek hráčů Sparty po vypadnutí z Evropské konferenční ligy | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Cílem českého fotbalu v posledních letech je zisk patnáctého místa v evropském koeficientu. Tuto cestu nyní výrazně zkomplikovala pražská Sparta, která vypadla s přímým konkurentem. Ten se navíc v dalším kole utká s týmem, kterého by měl dvakrát porazit. Jak na tom tedy Česko nyní je?

Fanoušci Sparty nejspíše stále nevydýchali srdcervoucí vypadnutí na půdě norského Vikingu, které znamená konec v pohárové Evropě pro sezonu 2022/23. Letenští tak nepřidali do českého koeficientu téměř nic, což je problém. Norsko je navíc před českým fotbalem na aktuální třinácté příčce. 

Situace je o to horší, že by Sparta v případě postupu šla na irské Sligo Rovers, kde by v obou zápasech byla obrovským favoritem, a mohla by tak přidat důležité body. Na soupeře z Ostrovů jde nyní Norsko, což českému koeficientu nepomáhá. 

Související obsah

Nyní je český koeficient na sedmnáctém místě za Řeckem se ztrátou 0,425 bodu. Právě s řeckým soupeřem se nyní utká ve dvojutkání Slavia a v případě dvou výher by to pro český fotbal byla menší injekce. O důležité body budou nyní bojovat také Plzeň a Slovácko. 

Český koeficient ovšem ve čtvrtek večer dostal i dobré zprávy. Vypadnutí Astany, BATE, Rijeky a PAOKu by mělo zajistit poraženému z dvojice Fenerbahce – Slovácko nasazení pro play-off Evropské konferenční ligy. Norsko, Ukrajina a Švýcarsko pokračují v počtu čtyř týmů, Řecko se třemi. 

Sparta oznámila před startem ročníku nového kapitána. Ten ale proti Vikingu ještě chyběl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události