Baník v úvodním duelu sezony jasně prohrál, Plzeň ztratila v Teplicích

Smutný obránce Jiří Fleišman Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

V sobotu začal nový ročník české Fortuna ligy, kde mistrovský titul obhajuje Plzeň. V prvních zápasech se ukázal například ostravský Baník, jenž ale naprosto jasně prohrál na domácím pažitu s olomouckou Sigmou. Na půdě nováčka z Brna se nepovedlo uspět Slovácku. Viktoria Plzeň prohrávala v Teplicích 0:2, ale nakonec uhrála remízu. Staněk navíc v nastavení chytil penaltu.

Ostravský Baník má do nového ročníku opět velké ambice, navíc přišel trenér Pavel Vrba, ale hned v úvodním duelu přišlo velké vystřízlivění. Sigma byla od úvodních minut aktivnějším celkem, první branka přišla ještě v prvním poločase. Mojmír Chytil se dostal před vápnem ke střele a pokusem po zemi poslal Olomouc do vedení.

Po poločase měly oba celky velké šance, ale nakonec se trefil právě hostující tým. Z pravé strany se ke střele dostal Juraj Chvátal, jehož pokus lehce tečoval obránce Fleišman a míč zapadl podruhé za záda brankáře Laštůvky. Úplnou zkázu dokonal právě zkušený brankář, který špatně rozehrál a Jan Sedlák se prosadil.

Nováček ligy hostil na Srbské vítěze poháru ze Slovácka. Zbrojovka šla do vedení již ve 21. minutě, kdy se po úniku prosadil Michal Ševčík. Do deseti minut se ale povedlo srovnat Holzerovi. Tento výsledek ale vydržel jen dvě minuty, domácím navrátil vedení Jakub Přichystal. Alespoň bod vystřelil celku z Uherského Hradiště záložník Michal Trávník.

Jako poslední šla do akce mistrovská Plzeň, která hrála v severočeských Teplicích. Na startu utkání šel do šance z levé strany Václav Pilař, ale ten zakončil jen do boční sítě. Po dvaceti minutách se skóre již měnilo. Jakub Urbanec se ve svém debutu v nejvyšší lize prosadil střelou z levé strany vápna.

Na startu druhého poločasu se Urbanec prosadil podruhé. Míč se k třicetiletému hráči odrazil, aby se následně prosadil do protipohybu brankáře Staňka. Po nedůrazu v obraně srovnal o jedenáct minut později útočník Jan Kliment, o vyrovnání se pak v 71. minutě postaral Jhon Mosquera.

V první nastavené minutě pak pláchl plzeňské obraně Ladislav Kodad, jemuž se ale ve vápně nepovedlo zakončit. O tři minuty později neuhlídala Viktoria stejného muže. Kodada nakonec stáhl k zemi obránce Hejda, jenž dostal červenou kartu a Teplice kopaly penaltu. Urbanec mohl v debutu dokonat hattrick, ale Staněk jej parádně vychytal.