Motorsport

Připadal si jako nejnenáviděnější člověk. Ředitel F1 přiznal výhrůžky smrtí

Připadal si jako nejnenáviděnější člověk. Ředitel F1 přiznal výhrůžky smrtí
Bývalý šéf závodů F1 Michael Masi Zdroj: Profimedia.cz

Loňskou napínavou sezonu ve formuli 1 rozseklo velmi kontroverzní rozhodnutí tehdejšího ředitele Michaela Masiho, který byl pro nový ročník nahrazen. Nyní se čtyřiačtyřicetiletý Australan nechal slyšet, že dostával nechutné výhrůžky smrtí.

Pro britské fanoušky a především pro fanoušky Lewise Hamiltona to byl srdcervoucí závod se špatným koncem. Ikona F1 si jela pro rekordní osmý titul, ale vzhledem k bouračce Kanaďana Latifiho šla nad hlavu červená vlajka. Po ní byl smazán náskok vedoucího Hamiltona, kterého v posledním kole Verstappen předjel a získal premiérový titul.

Vše se tak stalo po rozhodnutí ředitele Michaela Masiho, který chtěl už tak úžasnou sezonu vylepšit přímým sprintem o titul světového šampiona. Toto rozhodnutí mu bylo jasně vyčítáno, v průběhu letošního ročníku byl navíc organizací FIA propuštěn. 

Nyní tak promluvil o situacích, které se děly bezprostředně po konci sezony. Přiznal také výhrůžky smrtí. "Byly to temné dny. Připadal jsem si jako nejnenáviděnější člověk na světě. Vyhrožovali mi smrtí. Lidé psali, že půjdou po mně a mé rodině," řekl pro australskou agenturu News Corp. 

Související obsah

"Bylo to šokující. Rasistické, urážlivé a hnusné. Nadávali mi všemi jmény pod sluncem," pokračoval Masi o výhrůžkách, které obdržel na facebooku. Vyšetřování poté zjistilo lidskou chybu, která tak neprávem přiřkla mistrovský titul Verstappenovi. Naopak Hamiltonovi zůstaly oči pro pláč. 

"Neměl jsem chuť s nikým mluvit. Chtěl jsem být jen sám, což bylo velmi náročné. Celá ta zkušenost ze mě udělala mnohem silnějšího člověka," uzavřel Michael Masi, který je již v rodné zemi a v organizaci nejprestižnějších motoristických závodů již nepůsobí. 

Max Verstappen letos obhajuje titul v tomto voze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události