Bouzková ovládla turnaj v Praze a slaví svůj premiérový titul na okruhu WTA

Marie Bouzková Zdroj: LIVESPORT PRAGUE OPEN / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Marie Bouzková slaví svůj první titul na okruhu WTA. A to na domácích kurtech v pražské Stromovce. Ve finále Livesport Prague Open naprosto jednoznačně smetla Rusku Anastasiju Potapovovou 6:0 a 6:3.

Bouzková do prvního setu vlétla neuvěřitelným způsobem. Vycházelo jí téměř vše a Potapovovou přehrávala. Nakonec 59. hráčku světa třikrát brejkla, dala jí kanára a za 27 minut bylo hotovo.

Ve druhé sadě už to bylo o něčem jiném. Bouzková sice začala parádně a hned ruskou tenistku brejkla, jenže ihned přišel rebrejk a situace se vzápětí opakovala ještě jednou.

​Ani páté podání v setu si hráčky neudržely, konkrétně tedy Potapovová. Bouzková se tak dostala do vedení 3:2 a poté si konečně svůj servis uhrála. Potapovová se sice ve druhé sadě zlepšila, ale 24letá Češka zápas doservírovala, za stavu 5:3 opět Rusku brejkla a po výsledku 6:0 a 6:3 slavila sympatická Češka svůj první titul na okruhu WTA.

"Je to krásný pocit. To, co se dneska stalo, to je sen. Jsem za to strašně ráda. Je to neskutečný pocit," rozplývala se vítězka turnaje, která za triumf dostala 33 200 dolarů (800 tisíc korun).