Opět podvod ve Wembley, čílí se Němci. Finále Eura prý ovlivnila velká chyba

Anglie proti Německu ve finále ženského Eura Zdroj: Sebastian Gollnow/dpa/profimedia.cz

Německo cítí po finále ženského Eura velkou křivdu. Důvodem je neodpískaná penalta v prvním poločase. S velkou kritikou přišel deník Bild i trenérka německé reprezentace Martina Voss-Tecklenburgová.

"Znovu podvod ve Wembley!" píše v titulku německý deník Bild. Následně dodává: "Při porážce 1:2 po prodloužení jsme znovu podvedeni, téměř 56 let po gólovém skandálu ve Wembley," naráží periodikum na událost z mužského MS 1966. Tehdy Angličan Geoff Hurst vstřelil na ikonickém stadionu jeden z nejkurióznějších gólů fotbalové historie a obě země se dodnes přou, zdali míč skutečně přešel brankovou čáru, a Anglie tak měla ve finále vyhrát 4:2.

Nyní Německo zase řeší incident z finále ženského Eura. Důvodem je neodpískaná penalta v prvním poločase. Ve 26. minutě došlo ve vápně Anglie k velkému závaru, po kterém měla jedna z anglických fotbalistek (Leah Williamsonová) zahrát rukou. Situaci řešila s VARem i sudí Kateryna Monzulová, která se ale nakonec nešla podívat ani na video. A pokračovalo se dále.

"Na této úrovni, tedy ve finále mistrovství Evropy, by se to stát nemělo. Chtěla bych vést diskusi, proč se na to nikdo nepodíval? To je věc, na kterou bych se opravdu ráda zeptala. Stalo se to dnes nám, ale kdyby se to stalo i jim, cítila bych se stejně. Opravdu mě to trápí," vyjádřila se k situaci naštvaná německá trenérka Martina Voss-Tecklenburgová.

​Penalta se nakonec nekopala a zápas šel za stavu 1:1 do prodloužení, v němž ve 110. minutě udeřila Chloe Kellyová. Anglické fotbalistky tak na domácím stadionu ve Wembley vyhrály mistrovství Evropy. A dokázaly tím to, na co mužští kolegové zatím stále marně čekají.