Slováci na úvod Hlinka Gretzky Cupu litovali zahozených šancí. Se Švédy padli

Trénink slovenských hokejistů na Hlinka Gretzky Cupu Zdroj: Profimedia

Slovenští hokejisté zahájili letošní Hlinka Gretzky Cup porážkou. Přestože si mladíci do 18 let vytvořili více šancí než Švédsko, doplatili na nepřesnou koncovku a prohráli 1:4. Ve skupině se tak zařadili na třetí místo. Suverénně první je Kanada, která rozstřílela Švýcarsko 14:0.

Do vedení se mladí Švédové mohli dostat už ve čtvrté minutě, kdy Nordh postupoval sám na brankáře Urbana, ale nakonec jej dokázal zastavit jeden z vracejících se obránců. Šanci si v úvodní desetiminutovce vypracovali také Slováci, ale Kukumberg po nesmírně povedené zadovce Pekarčíka trefil jen strážce svatyně soupeře.

Ve zbytku první třetiny si slovenští hokejisté vytvořili další nadějné pozice, ale Pekarčík, Kuril ani Cedz neuspěli, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Nebezpečnějším týmem bylo Slovensko i ve druhé části hry. Po šancích Maruny a Pekarčíka napálil Cisár dokonce tyč švédské branky. A po hříchu to byli reprezentanti tří korunek, kteří otevřeli skóre. Pouhých 85 vteřin před koncem se prosadil Otto Forsfjall.

​​Zaslouženého vyrovnání se Slovensko dočkalo ve 46. minutě. Ondrej Molnár našel na modré čáře Samuela Barcíka, který tvrdou střelou propálil Erlidena. Z vyrovnání se ale hráči Slovenska neradovali příliš dlouho. O pouhých 17 vteřin později předvedli Švédi povedenou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci byl Otto Stenberg. Po dalších dvou minutách mohlo být pro Slovensko ještě hůře, ale Sagrandena pohotově vychytal Urban.

Třetího gólu se ale Švédi nakonec dočkali, když v 54. minutě zvýšil na 3:1 David Edstrom. Stenberg přidal do prázdné branky ještě jeden gól, a tak Slovensko svůj první zápas na letošním Hlinka-Gretzky Cupu prohrálo 1:3. V tabulce mu patří třetí místo za Švédskem a suverénní Kanadou, která rozstřílela Švýcary 14:0.

Slovensko U18 –⁠ Švédsko U18 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)