Čeští hokejisté rozdrtili Německo, hattrick si připsal útočník Šalé

Český talent Eduard Šalé Zdroj: Profimedia.cz

Čeští hokejisté zvládli i druhé utkání na turnaji Hlinka Gretzky Cup. V kanadském Red Deeru porazili Německo vysoko 7:2. Třemi góly se blýsknul útočník Eduard Šalé.

Čeští hokejisté do 18 let vstoupili do prestižního turnaje výhrou 4:3 nad Finskem po samostatných nájezdech. Nyní se svěřenci Jakuba Petra utkali s Německem a jednalo se o jasnou záležitost.

Za Česko vstřelil první gól už po 41 vteřinách útočník Eduard Šalé, nicméně Německo dokázalo hned z další akce srovnat na 1:1, potřebovalo k tomu pouze 11 vteřin.

​Rychlá vyrovnávací branka ale český tým nezlomila. Do konce první třetiny přidali čeští hokejisté další dva góly, a do kabin tak šli s vedením 3:1. Další čtyři góly pak Češi vstřelili ve druhé třetině. Zářil především útočník Komety Brno Eduard Šalé, který dalšími dvěma brankami zkompletoval hattrick, a navíc si připsal přihrávku u šestého gólu.

Německo pak sice zkraje třetí třetiny dokázalo snížit, ale na víc se už nezmohlo. Čeští hokejisté do 18 let si tak na Hlinka Gretzky Cupu připisují druhou výhru a vedou skupinu B.