Martincová schytala kanára, ale i tak ukončila ve Washingtonu sérii porážek

Tereza Martincová Zdroj: Profimedia

Tenistka Tereza Martincová po pěti prohrách v řadě dokázala konečně vyhrát. Povedlo se jí to i přesto, že první set s Číňankou Wangovou prohrála 0:6. Další dvě sady ale vyhrála 6:4 a 6:4, díky čemuž postoupila do druhého kola, ve kterém se utká s Viktorií Azarenkovou.

Tereze Martincové se v posledních týdnech vůbec nedaří. Prohrála pět zápasů v řadě, když naposledy nestačila na turnaji v Praze na Francouzku Paquetovou. Spravit chuť si chtěla po přeletu oceánu ve Washingtonu, kde nastoupila proti Číňance Wangové, která taktéž ve Stromovce padla v prvním kole s budoucí finalistkou Potapovovou.

První set byl ale pro českou hráčku jako z hororu. K první možnosti uzavřít vítězně gem se dostala až za stavu 0:5 na podání soupeřky. V této hře si vypracovala celkem čtyři brejkboly, ale ani jeden nedokázala využít, a tak schytala nepopulárního kanára.

​Podobně špatný vstup měla Martincová i do druhého setu, když si ani napočtvrté neudržela své podání. Na to už ale dokázala zareagovat o dost lépe, když v následující hře vzala soupeřce podání a získala tak svůj první gem v zápase. Následně si i ze stavu 0:40 udržela poprvé podání, čímž se dostala poprvé v zápase do vedení. V další hře mohla jít dokonce do vedení s brejkem, ale nevyužila ani jeden ze tří brejkbolů, a tak bylo opět srovnáno.

Podání si obě hráčky držely až do stavu 5:4 pro Martincovou. V desáté hře si Češka vytvořila šest brejkbolových příležitostí, z nichž tu poslední dokázala využít. Druhý set tak vyhrála 6:4 a o vítězce tak musela rozhodnout třetí sada.

Na jejím začátku sice Martincová vyhrála první hru, ale další tři šly na stranu Číňanky. Martincové se však podařilo stav otočit na 4:3, čímž se přiblížila postupu do druhého kola. Ten dokonala o chvíli později, kdy za stavu 5:4 využila třetí mečbol. Další soupeřkou jí bude bývalá světová jednička Viktoria Azarenková.