Plíškové se povedla odveta za Wimbledon. Po otočce postupuje do druhého kola

Karolína Plíšková Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková postoupila na turnaji v San José do druhého kola. Po více než měsíční pauze porazila Katie Boulterovou, se kterou prohrála na Wimbledonu, 1:6, 7:6 a 6:3. I nadále tak může snít o zopakování titulu z roku 2015. V dalším zápase čeká Plíškovou Američanka Anisimovová.

Karolína Plíšková se na kurtu objevila po více než měsíci. Tehdy se utkala ve druhém kole Wimbledonu právě s Boulterovou, které podlehla 1:2 na sety. Měla jí tak co vracet. To se ale rodačce z Loun na začátku zápasu vůbec nedařilo. Vyhrála sice první gem, ale dalších šest šlo na stranu mladé Angličanky, které patří na světovém žebříčku až 127. místo. Češka doplatila hlavně na hru při brejkbolech, kdy nevyužila ani jednu ze tří šancí a naopak Boulterová všechny své příležitosti na returnu využila.

Druhá sada už ale byla z pohledu české hráčky úplně o něčem jiném, V úvodním gemu soupeřku okamžitě brejkla a následně se dostala do vedení 4:0. Až v páté hře se Angličance podařilo dostat ke gembolu, který využila a snížila na 1:4. V následné hře to bylo pro Plíškovou na podání trápení, když trefila čtyři dvojchyby, musela čelit třem brejkbolům, ale nakonec své podání udržela. Dostala se tak jediný gem od srovnání zápasu.

​Velmi nadějný náskok ale patnáctá hráčka světa ztratila. Nedokázala se dostat ani k žádnému setbolu, a tak 26letá soupeřka srovnala na 5:5. Bylo tak zaděláno na dramatickou koncovku druhého setu. V jedenácté hře se ale Plíškové podařilo opět vzít Boulterové podání a vybojovala si tak třetí možnost ukončit sadu na vlastním podání. To se ale nepodařilo, a tak musel o vítězce druhé sady rozhodnout tiebreak. Ve zkrácené hře byla úspěšnější česká hráčka, a tak zápas zamířil, stejně jako ve všech předchozích vzájemných utkáních, do třetího setu.

Na začátku třetího setu si obě hráčky jednou vyměnily svá podání. Za stavu 3:2 se Plíškové podařilo vzít soupeřce opět servis, ale ani jí se nepodařilo brejk potvrdit. Další dvě hry ale šly na stranu rodačky z Loun, které se podařilo zápas otočit na konečných 1:6, 7:6 a 6:3. Ve druhém kole se žebříčkově nejlépe umístěná česká tenistka utká s Američankou Anisimovou.