Fotbal

Sparťan Mejdr se nechce schovávat: Věřím, že se to zlomí. Lidé chtějí vítězství

Sparťan Mejdr se nechce schovávat: Věřím, že se to zlomí. Lidé chtějí vítězství
Jan Mikula (vlevo) a Jan Mejdr Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pražská Sparta prochází obrovskou krizí. Sen o pohárové Evropě se po porážce s norským Vikingem rychle rozplynul a honbu za titulem klub zahájil prohrou se Slovanem Liberec 1:2. V těžkém období se fanouškům s nadějí přihlásil obránce Jan Mejdr.

"Vzhledem k tomu, že sociální sítě patří k mému životu, tak jsem vždycky bojoval s tím, kdy je vhodná doba na to, sdílet určité věci, když život nejde podle vašeho plánu. Nechci se totiž schovat pod kámen a zase vylézt, až bude slunce na obloze," začal pravý bek na instagramu.

"To, co se nám děje, je jistým způsobem součást procesu. Věřím, že se to zlomí. Vždycky to tak bylo, když makáte na 100 %. Jen teď je na stadionu 13 000 lidí a ne 150, kteří chtějí vidět hezký fotbal. A hlavně vítězství. Celý zápas vám pomáhají a vy zklamete. A to mě i nás všechny štve nejvíc," zakončil Jan Mejdr, který se do Sparty vrátil před sezonou z Hradce Králové.

Související obsah

O procesu, který 27letý obránce zmiňuje, mluvil i bývalý trenér Letenských František Straka: "Připadá mi, že trenér ještě pořád hledá optimální složení mančaftu, první jedenáctku. On sám si to představoval asi úplně jinak, ale hráči, kteří by měli být oporami, nejsou." Sparta prochází řadou změn. Svatostánek na Letné dostal nový trávník a pod taktovkou Briana Priskeho se formuje i nový kádr. Odešel Adam Hložek, kariéru ukončil kapitán Bořek Dočkal. A místo nich přišli například právě Jan Mejdr, Jan Kuchta, Kryštof Daněk nebo Jaroslav Zelený.

Po vypadnutí z Evropy zbývá klubu jeden hlavní cíl – získat po devíti letech znovu titul. Šanci na první tři body bude mít v neděli proti Českým Budějovicím. 

O zdlouhavém procesu, který potřebuje čas, vedení klubu mluvilo už před sezonou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události