Fotbal

Další milník k vrcholu! Slávistický šéf poslal pozitivní vzkaz z nemocnice

Další milník k vrcholu! Slávistický šéf poslal pozitivní vzkaz z nemocnice
Jaroslav Tvrdík a Jan Nezmar v dobách, kdy spolupracovali ve Slavii. Zdroj: Profimedia.cz

Zatímco Slavii zítra čeká zápas o Evropskou konferenční ligu s řeckým Panathinaikosem, předseda klubu Jaroslav Tvrdík dál svádí boj na jiné frontě. Za sebou má další důležitý krok v souboji s rakovinou.

Ráno poté, co slavistický boss poblahopřál Viktorii Plzeň k obratu nad Šeriffem Tiraspol ve třetím předkole Ligy mistrů, přidal na sociální sítě fotografii z onkologické ambulance s jasným vzkazem: "Dlouhá noc a skvělé ráno. Další milník k vrcholu. F*ck cancer!"

A přidal ještě jeden tweet. A to s odkazem na spolek profesionálů a mladých pacientů s onkologickým onemocněním F*CK CANCER. Ten se snaží šířit osvětu v oblasti rakoviny u mladistvých, podpořit mladé pacienty a propojit organizace, nadační fondy, odborníky a podobné projekty. Jeho mottem je "empatie vs. apatie".

​Tvrdík se se zdravotními problémy potýkal už na začátku roku a po nátlaku okolí podstoupil operaci. Poté následovala pauza ve vedení klubu. O rakovině otevřeně promluvil v dubnu po první třetině léčby. "Jsem na samém začátku léčby, byť věřím v její úspěch. Ještě mě čeká radioterapie, chemoterapie a pak se uvidí," řekl tehdy Tvrdík. Nyní je slávistický šéf zase o krok blíže k poražení nemoci.

Související obsah

​Slavia se připravuje na čtvrteční utkání, kdy v Edenu přivítá řecký Panathinaikos v prvním zápase třetího předkola Evropské konferenční ligy. Podle informací webu TN.cz by se zápasu měl Jaroslav Tvrdík osobně zúčastnit. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události