Hokej

Český supertalent táhne reprezentaci. Zaujal také kanadské fanoušky

Český supertalent táhne reprezentaci. Zaujal také kanadské fanoušky
Český talent Eduard Šalé Zdroj: Profimedia.cz

Český hokej má další obrovský talent, ke kterému může vzhlížet. Po show Jiřího Kulicha na loňském světovém šampionátu hráčů do 18 let se ukazuje na právě probíhajícím Hlinka Gretzky Cupu brněnský hokejista Eduard Šalé. Ten zaujal i kanadské fanoušky a novináře.

V minulém ročníku se jako 16letý podíval do sestavy své rodné Komety a hned se mu povedlo dát první dvě branky v dospělém hokeji. Nyní táhne českou osmnáctku na prestižním Hlinka Gretzky Cupu, kde zaujal právě také fanoušky z Kanady. 

V posledním utkání na turnaji vstřelil hattrick, po internetu koluje především jeho branka na 5:1. V tomto zápase proti Německu projel celé hřiště a bekhendovým zakončením do bližší šibenice skóroval. Fanoušci v zámoří se po jeho kousku rozplývají a Šalého již vidí v první desítce následujícího draftu. 

Aktuálně je 17letý útočník považován za přední talent, který by měl jít do následujícího draftu. V něm bude jedničkou s největší pravděpodobností kanadský supertalent Connor Bedard. Naděje se ale vkládají také do Rusa Mičkova či Slováka Dalibora Dvorského. 

Související obsah

Šalé má zatím ve statistikách tři branky a jednu asistenci, ale výrazně pomohl k výhře i v prvním utkání, kdy vstřelil rozhodující branku v nájezdech. Nyní jeho celek čeká nejtěžší zkouška, ve středu večer nastoupí proti USA a k postupu ze základní skupiny stačí národnímu týmu jediný bod. 

Jedničkou posledního draftu se stal útočník Juraj Slafkovský:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události