Další sporty

Jako Bolt! Mladík z Botswany slavil už před cílem, ale stejně zaběhl nový rekord

Jako Bolt! Mladík z Botswany slavil už před cílem, ale stejně zaběhl nový rekord
Sprinter Letsile Tebogo (modrý trikot, 2022) Zdroj: profimedia.cz

Bude rychlejší než Usain Bolt? Teprve 19letý sprinter Letsile Tebogo zaběhl na 100 metrech nový rekord v kategorii do 20 let. A to vypustil závěr a začal slavit ještě před cílem.

Jako o příštím Usainu Boltovi se o 19letém mladíkovi mluvilo už dříve. Pověsti dostál už v dubnu, když na stovce překonal osm let starý rekord do 20 let Trayvona Bromella. Jeho čas 9.96 předběhl o 2 setiny.

V úterý ve finále světového šampionátu do 20 let v Kolumbii svůj rekord ještě vylepšil, když cílovou pásku proťal v čase 9.91 sekundy. Časomíra by ukazovala ještě méně, jenže Tebogo, který si byl jistý svým vítězstvím, zpomalil už deset metrů před cílem. Otočil se na druhého Bouwahjhieho Nkrumieho z Jamajky a začal na soka ukazovat prstem.

https://www.youtube.com/watch?v=-ne-lmyd6H0&t=5s&ab_channel=HighJumperX

Gesto však nemyslel jako výsměch soupeři. "Udělal jsem to, aby si lidé užili závod. Jestli to někdo bere jako urážku, tak se omlouvám. Viděl jsem všechny ty fanoušky, všichni doma se také koukali, tak jsem to udělal, abych trochu připomněl, co ve své době dělal Usain Bolt," řekl sprinter po závodu. 

Související obsah

​Kdo sledoval Letní olympijské hry v Pekingu 2008, jistě si vybaví, jak senzace tehdejších her i přes vypuštěný závěr rovinky zaběhla nový světový rekord (9.69 sekundy). Bolt svůj čas vylepšil o rok později, kdy stovku pokořil v dodnes neohroženém čase 9.58. Tehdy bylo Jamajčanovi 25 let. Dokáže Tebogo během následujících šesti let čas nejrychlejšího muže překonat?

A takhle to vypadá, když sprintují zápasníci sumo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události