Další sporty

Česká štafeta na MS vylepšila národní rekord. Na medaili ale nedosáhla

Česká štafeta na MS vylepšila národní rekord. Na medaili ale nedosáhla
Česká štafeta Matěj Krsek, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm | Zdroj: profimedia.cz

Poslední den mistrovství světa v atletice v americkém Eugene se na start finále štafety na 4x400 metrů postavili Matěj Krsek, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm. Česká čtveřice vylepšila národní rekord o 79 setin a Šorm proťal cíl v čase 3:01,63. To stačilo na osmé místo. Pro zlato si doběhli Američané.

Matěj Krsek, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm rok starý národní rekord vyrovnali na setinu přesně už při rozběhu a probojovali se tím do finále, a to poprvé od premiérové účasti českých čtvrtkařů v roce 1983. Ve finále čas ještě vylepšili a celkem skončili osmí. Mezi evropskými štafetami byli třetí – před Poláky a za sedmou Francií a bronzovou Belgií. Stříbro získali čtvrtkaři z Jamajky, kteří doběhli s dvousekundovou ztrátou na zlaté Američany.

"My jsme do toho šli s tím, že chceme pokořit český rekord a stlačit ho pod 3:02 a lépe. Šli jsme do toho i s tím, že chceme být líp jak osmí, ale dali jsme do toho maximum a vůbec bych to nehodnotil špatně," řekl po finálovém běhu Michal Desenský. Přání by se mu i vyplnilo, ale pořadatelé na poslední chvíli do boje o medaile dodatečně zařadili i reprezentanty Botswany, kteří při rozběhu chybovali na předávce a původně se neměli finále účastnit. Ti doběhli šestí.

Šlo o třetí finálovou účast českých atletů na letošním mistrovství. Stejně jako běžci, osmá skončila i oštěpařka Nikola Ogrodníková. Čest tuzemské atletiky v neděli zachránil medailista z Tokia, oštěpař Jakub Vadlejch, který hodem 88,09 metru získal bronz.

Související obsah

​Poslední den šampionátu padl i nový světový rekord. O ten se postaral dvaadvacetiletý skokan o tyči Armand Duplantis ze Švédska. Ve druhém pokusu překonal laťku ve výšce 621 centimetrů, navíc s více než deseticentimetrovou rezervou. Výkon mu samozřejmě vynesl i ve sbírce chybějící titul mistra světa.

Velkou naději má český oštěp v mladém Štěpánu Šípkovi, který překonal rekord Jana Železného:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události