Hokej

Hrajeme jako tým, hlásí kapitán osmnáctky. Zítra Čechy čeká semifinále

Hrajeme jako tým, hlásí kapitán osmnáctky. Zítra Čechy čeká semifinále
Kapitán U18 Jakub Dvořák Zdroj: s povolením Erica Perreaux/@hockeycanada Images

Česká osmnáctka na Hlinka Gretzky Cupu v kanadském městě Red Deer předvádí neskutečný hokej. Po bojovném výkonu proti vrstevníkům z USA zakončila skupinovou fázi na prvním místě a čeká ji semifinále a boje o medaile. "Vyhlídky máme jedině ty nejvyšší," hlásí ze zámoří kapitán Jakub Dvořák.

Na nájezdy česká osmnáctka porazila Finy, přehrála Německo a vítěznou sérii udržela i proti USA. V posledním zápase ji podržel fenomenálním výkonem brankář Hrabal a jeho spoluhráči mu oplatili třemi góly do branky Američanů. Vítězství 3:1 při vlastním oslavení do prázdné stvrdil kapitán Jakub Dvořák.

"Neskutečně vybojovaný výkon. Kluci do toho dali srdíčko a jsem pyšný na to, co jsme na ledě předvedli," řekl kapitán po zápase s USA.

Související obsah

​Nejen výkon zmíněného gólmana, ale i týmovost a bojovnost pomohly Čechům k porážce Američanů. "Turnaj se pro nás vyvíjí velice dobře. Dneska (proti USA) jsme odehráli nejlepší, nejbojovnější a nejtýmovější utkání, které jsme tady zatím hráli. Poučili jsme se z chyb, semkli jsme se jako tým a hráli to, co po nás trenéři chtěli," chválí si Dvořák dosavadní průběh.

Dnes mají reprezentanti den volna, který stráví hlavně regenerací. Zítra je čeká semifinále s výběrem Švédska, které ve skupině A skončilo druhé za Kanadou. Javorové listy se ve druhém semifinále utkají s Finy.

Dařilo se letos i seniorskému národnímu týmu, který přivezl z MS bronzové medaile:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události