Rooney u kormidla DC United zažil první prohru. Debakl zažehl úsměvný vlastenec

V sobotu si Wayne Rooney jako nový trenér DC United připsal první vítězství, dnes v noci ale anglický internacionál zažil úplně opačné pocity. Jeho svěřenci padli se Charlotte 0:3.

DC United se v topí na dně Východní konference MLS. Na postupové pozice ztrácí po 22. kole osm bodů a vytáhnout je má nový trenér – anglický velikán Wayne Rooney. Ten ve Washingtonu působil jako hráč mezi lety 2018–2020.

"Wayne je fotbalová legenda a jeden z nejvíce nadějných manažerů v našem sportu. Už ve své mladé trenérské kariéře prokázal, že ví, jak vést tým i přes nepřízeň osudu," prohlásili předsedové DC United Jason Levien a Steve Kaplan při příchodu nového trenéra.

​Premiéra u kormidla skončila vítězně, když fotbalisté United ve druhém poločase otočili zápas s Orlandem a zvítězili 2:1. V noci na čtvrtek ale Rooney zažil i první porážku. Hned ve 13. minutě si míč do vlastní brány srazil Birnbaum, který padal přes gólmana. A ve druhé půlce do sítě United přidali další dva kusy Swiderski a McNeill. Sestřih zápasu najdete pod titulkem článku.

Americkou MLS můžete sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo.