Dojemný atletický příběh. Běžkyně ovládla závod, kde kdysi zářila její matka

Eilish McColganová s matkou Liz Zdroj: Profimedia.cz

Dojemný příběh, který by se mohl líbit i scenáristům v Hollywoodu. Skotská běžkyně Eilish McColganová totiž na Commonwealth Games vyhrála běh na 10 000 metrů. Tím navázala na úspěchy své matky, která je její trenérkou. Záběry obletěly celý svět.

Tento moment se zapíše do historie nejen rodiny McColganových, ale také do historie atletiky. Eilish McColganová v napínavém finiši běhu na 10 000 metrů překonala Keňanku Irene Cheptaiovou a získala zlatou medaili na hrách zemí ze sdružení Commonwealth.

Svou soupeřku zdolala až ve finiši, kde ze sebe dostala všechny síly. A doběhla si tak pro první místo. Hned po protnutí cílové rovinky se vrhla na zem, kde si užívala momenty slávy. Následně se vrhla ke své matce Liz, která je její trenérkou.

Fanoušci mohli vidět dojaté objetí matky a dcery. Eilish navázala na úspěchy své matky, která se na stejné trati radovala z vítězství hned dvakrát. Dohromady tak zkompletovaly "rodinný hattrick".

"Vítězství je opravdu neuvěřitelné. V posledním kole jsem neslyšela, nemyslela a nemohla jsem ani dýchat," pronesla v rozhovoru po utkání běžkyně Eilish McColganová. "Být svědkem toho, jak vaše dcera vyhrává závod, je naprosto skvělé," řekla Liz McColganová.

Někteří volí místo dráhy těžší terén. Takhle japonský běžec zdolal bájnou horu Fudži: