Fotbal

Kuchta dostal za šlápnutí na gólmana tvrdý trest. Nezahraje si několik zápasů

Kuchta dostal za šlápnutí na gólmana tvrdý trest. Nezahraje si několik zápasů
Zákrok Jana Kuchty na červenou kartu Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Sparťanský fotbalista Jan Kuchta už zná trest za šlápnutí na hlavu libereckému gólmanovi Olivieru Vliegenovi. Letní posila letenského celku dostala od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) trest na pět zápasů.

První ligové kolo nabídlo nejen zajímavé výsledky, ale také jeden hodně nevybíravý zákrok. Ten měl na svědomí sparťanský útočník Jan Kuchta, který šlápnul na hlavu libereckému gólmanovi Olivieru Vliegenovi. Původně sice dostal od rozhodčího Szikszayho pouze žlutou kartu, ale po konzultaci s videoasistentem rozhodčího dostal červenou, a letní posila tak musela předčasně z trávníku.

Hlavní otázkou tak bylo, jaký Kuchta vyfasuje trest od disciplinární komise LFA. Bylo pouze jasné, že dostane pokutu a trest od jednoho do šesti zápasů. Nakonec dostal stopku na pět utkání.

Související obsah

"Vyloučený hráč se dnešního zasedání osobně zúčastnil, a přestože se několikrát vyjádřil, že nešlo o úmysl, disciplinární komise se na dnešním zasedání shodla, že hráč Kuchta mohl střetu své nohy s hlavou brankáře Vliegena zabránit. Žádným způsobem se o to však dle dostupných záběrů ani nepokusil. Nechceme hráči Kuchtovi předestírat, že měl v úmyslu brankáře Slovanu zranit, nicméně dle dostupných záběrů měl liberecký brankář v dané chvíli míč již plně pod kontrolou. A i za této situace noha hráče Kuchty mířila přímo proti hlavě soupeře. Disciplinární komise tak po zhlédnutí dostupných videozáběrů konstatovala, že šlo o nedovolený zákrok, který byl veden krajně bezohledným způsobem s vysokou mírou rizika vážného zranění protihráče. S ohledem na výše uvedené uložila disciplinární komise hráči trest zastavení závodní činnosti na pět soutěžních utkání," okomentoval rozhodnutí disciplinární komise její předseda Richard Baček.

"Disciplinární komise zjevně nepřijala naše argumenty, že se nejednalo o úmysl zranit protihráče, že se Jan Kuchta omluvil a že nedošlo ke zranění brankáře Liberce. Nešlo o to, že bychom rozporovali vyloučení, nicméně očekávali jsme nižší trest. Klub společně s hráčem nyní zváží možnost odvolání," řekl pro TN.cz tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

​Spartě tak Kuchta bude chybět v neděli v Českých Budějovicích, následně nenastoupí proti Olomouci, Mladé Boleslavi, Bohemians a Jablonci. Vrátí se až v 7. kole v domácím zápase proti Zlínu.

​Sparta před letošní sezonou jmenovala nového kapitána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události